Hlavná stránka

>

Správy

>

Skupina Asenth je späť. S novým spevákom aj novým singlom

Skupina Asenth je späť. S novým spevákom aj novým singlom

Asenth, 2022
Zdroj: archív Asenth
05.10.2022 - 15:00 | redakcia

Od ostatného počinu bratislavskej istro-metalovej kapely Asenth ubehlo už toľko času, že si príroda začala brať opustené priemyselné budovy späť pod svoje krídla. Pre členov kapely, ktorá v týchto miestach našla živnú pôdu pre svoje klipy, to bol signál, že musia situáciu opäť zobrať do vlastných rúk. Asenth sa vracia na scénu s novým hlasom.Prázdny priestor za mikrofónom po bývalom spevákovi bolo treba vyplniť a po viacerých neúspešných pokusoch prišlo riešenie, ktoré mala kapela už dlhší čas priamo pod nosom. Šteffi Kovalčík, predtým bubeník, textár a spevák z kapiel Papundekel a Žabí Rauš, sa tejto príležitosti naplno chopil.

Za mixpultom Unknown Sound Studio si kapelu podal Wrecko z kapely Catastrofy a svojím priam až láskyplným prístupom vytĺkol z bandy najnovší singel 98 zbraní. "Poukazujeme na nezmyselnosť všetkých vojen, ktoré sú tu s ľudstvom od nepamäti a bohužiaľ u nich nevidno žiadny svetlý koniec," hovorí Šteffi Kovalčík.


Keďže členovia kapely Asenth sú veľkými milovníkmi historických budov, nakrúcanie klipu sa ani tentoraz nemohlo zaobísť bez krásnych priestorov, ktoré si pamätajú časy dávno minulé. Tentokrát padla voľba na Neogotický Kaštieľ v Galante, ktorý očaril všetkých štyroch členov kapely. Svoje kameramanské umenie predviedol Fio Adamec, ktorý sa bravúrne popasoval nielen so všetkými nástrahami historickej budovy, ale aj s kapelou samotnou.

A keďže temnoty nikdy nie je dosť, do čiernych pivničných útrob prišla čarovať najkrajšia diablica Saška Pálfyová. Strih videoklipu podliehal taktovke gitaristu Ivoša. Farby na filmovom pláte rozžiarila Alex Manasieva. Definitívny začiatok novej éry kapely Asenth pomohla naštartovať novým logom Jessika Radicsová.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytli členovia kapely Asenth. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti