Hlavná stránka

>

Správy

>

Pavol Hammel má nový album Srdce bez anjela, dnes ho pokrstí online koncertom

Pavol Hammel má nový album Srdce bez anjela, dnes ho pokrstí online koncertom

05.11.2020 - 12:00 | redakcia

Legendárny spevák a skladateľ Pavol Hammel sa hlási o slovo s novým, v poradí už 25. autorským albumom Srdce bez anjela. Na nahrávke, ktorá vychádza na CD aj na vinylovej platni, nájdu fanúšikovia desať piesní vrátane optimistickej skladby Víno, spev a ženy, nového singla Klobúkom dole, či titulnej Srdce bez anjela.


Tak ako je uňho zvykom, Pavol Hammel zložil hudbu na všetky piesne albumu. Pod textami sú podpísaní Kamil PeterajBoris FilanVlado SlivkaMarián Zima. "Aby moje piesne mali nejakú zmysluplnú výpoveď, dávam si stále záležať na tom, čo spievam. Tak som si vybral z tvorby mojich priateľov textárov to najlepšie, čo spĺňalo moju predstavu o celkovom vyznení a idey albumu," uviedol spevák a skladateľ.

"Už sa nepotrebujem prvoplánovo snažiť o hitový singel, mojim cieľom je, aby album bol koncepčne dokonalý. Je tam osem úplných noviniek a dve pesničky sú prerobené. So spoluautorom Ferom Griglákom sme si povedali, že pieseň Víno, spev a ženy (pôvodne vyšla ako bonus na výberovom albume skupiny Prúdy v roku 2017, pozn. red.) si zaslúži akustickú verziu. A tiež som vybral z mojej hudby k baletu Everest jednu pieseň Večné svetlo. Tú sme znovu nahrali a naspievali spolu s opernou sólistkou Lindou Ballovou. Jej interpretácia dala tej piesni úplne iný rozmer a som z toho nadšený," prezradil detaily vzniku albumu Pavol Hammel.

Hudobník sa pár dní pred vydaním albumu predstavil v televíznej talkshow Petra Marcina Neskoro večer, kde takto zahral jednu z noviniek Klobúkom dole.


Nový album nahral Pavol Hammel s osvedčenými spolupracovníkmi - Jurajom Burianom a Petrom Preložníkom. Vrátil sa tak k unplugged poňatiu svojich piesní. Na albume okrem nich počuť viacerých skvelých hudobníkov. Na jednotlivých pesničkách sa podieľali Fero Griglák, Vítek Pospíšil, Igor Sabo, Petr Tichý, Michal Pajdiak či Sisa Michalidesová.

"Nahrávanie albumu, vzhľadom na dobu, ktorú žijeme, prebiehalo takpovediac na diaľku. Finálne verzie jednotlivých piesní potom vznikli vo viacerých štúdiách. U Ľuba Dolného, s ktorým som spolupracoval na muzikáloch Cyrano z predmestia a Šľahačková princezná, v nahrávacom štúdiu Petra Preložníka vo Viničnom a v štúdiu Grif Fera Grigláka. Spolupracoval som aj s pražskými hudobníkmi v štúdiu little m records, ktorí sa v minulosti podieľali na nahrávaní albumov Nočná galéria i zatiaľ posledného albumu Z pekla šťastie," vysvetľuje Pavol Hammel.

Vizuál k albumu nakreslila grafička a ilustrátorka Yuko Shimizu z New Yorku a pod dizajn albumu sa podpísal popredný slovenský grafik Vladimir Yurkovic. Najlepšie ich práca samozrejme vyniká vo veľkom LP formáte. Zaujme aj samotná vinylová platňa, ktorá bude bielej farby namiesto klasickej čiernej. "Mne sú vinylové platne veľmi blízke. Prešiel som všetky obdobia hudobných nosičov, ale vraciam sa k nim. Mám rád ten pocit točiacej sa platne na gramofóne, prenosku si rukou nastavím a pozerám na obal veľkých rozmerov, kde mám k dispozícii texty a informácie o autoroch a hudobníkoch, čo ich nahrávali," dodáva Pavol Hammel.

Špeciálny online koncert s krstom už dnes večer

Nový album predstaví Pavol Hammel na špeciálnom online koncerte, ktorý zaznamenali v rámci projektu s názvom Zvukou'ka #11.  Novinku pokrstila hudobníčka a skladateľka Sisa Michalidesová netradične dezinfekciou s odkazom "Nech je hudba čistá a krásna!" Premiéra záznamu koncertu a krstu bude už dnes (5.11.) o 20:00 na Facebook stránkach spoločnosti BaSys.sk a Hudba.sk.

Album Srdce bez anjela vychádza vo vydavateľstve Pavian Records. Všetky informácie nájdete na oficiálnom webe hudobníka pavolhammel.sk.

Zoznam skladieb na albume:

1. Srdce bez anjela (hudba: Pavol Hammel, text Kamil Peteraj)
2. Život je na to, aby sa žil (Pavol Hammel, Kamil Peteraj)
3. Čo ma po tom (Pavol Hammel, Boris Filan)
4. Upršaná nedeľa (Pavol hammel, Vlado Slivka)
5. Večné svetlo (Pavol Hammel, Vlado Slivka)
6. Víno, spev a ženy (hudba: František Griglák, Pavol Hammel, text: Boris Filan)
7. Si krásna púšť (Pavol Hammel, Kamil Peteraj)
8. Úteky (Pavol Hammel, Boris Filan)
9. Ľutujem (Pavol Hammel, Marián Zima)
10. Klobúkom dole (Pavol Hammel, Boris Filan)

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti