Hlavná stránka

>

Správy

>

Matúš Vallo: V Pare nekončím a myslím, že to nemôže nikomu vadiť

Matúš Vallo: V Pare nekončím a myslím, že to nemôže nikomu vadiť

05.12.2018 - 14:00 | Marína Valentovičová

Nedávne komunálne voľby zarezonovali aj na hudobnej scéne, keď sa budúcim primátorom Bratislavy stal zakladajúci člen, basgitarista a textár skupiny Para Matúš Vallo. Logicky sa vynorila otázka, či bude v kapele pokračovať aj ako primátor. Fanúšikom dal jasnú odpoveď koncom novembra na koncerte v Novej Cvernovke a teraz to potvrdil aj v rozhovore.


Sú známe prípady, keď sa hudobný a politický svet prepojili. Napríklad spevák Peter Garrett z kapely Midnight Oil sa stal v Austrálii ministrom životného prostredia, kultúrneho dedičstva a umenia (2007-2010) a v ďalšom volebnom období šéfoval ministerstvu školstva, detí a mládeže (2010-2013). Jeho politická kariéra mu však zaberala všetok čas, a tak začal s kapelou opäť hrávať až po tom, ako sa z politickej scény stiahol.

V susednom Česku sa zase Michael Kocáb z Pražského výběru v rokoch 2009 a 2010 stal ako nestranník ministrom pre ľudské práva a národnostné menšiny. Matúšovi Vallovi sa teraz jeho víťazstvom vo voľbách podarilo nasledovať Richarda Rybníčka, bývalého bubeníka Bez ladu a skladu, ktorý je už tretíkrát po sebe primátorom Trenčína.Primátor basgitaristom, basgitarista primátorom

V noci po zverejnení výsledkov komunálnych volieb napísal spevák skupiny Para Tomáš "Lasky" Šedivý na svoj profil na sociálnej sieti informáciu, že skupina hľadá basgitaristu. Bol to len žart, no zároveň by to nebolo úplne prekvapivé vyústenie vzniknutej situácie. Samotný Matúš Vallo však odchod zo skupiny vyvrátil krátko po voľbách hraním na krste vinylu Našou krajinou v Novej Cvernovke, kde ho Lasky v jednom momente vtipne vyzval na "primátorské sólo".

Najnovšie hudobník zotrvanie v skupine potvrdil aj v aktuálnom rozhovore pre TASR. "Skupina Para je môj koníček od strednej školy a myslím, že to nemôže nikomu vadiť. Veľa ľudí sa potešilo, že v Pare nekončím. Prioritou je pre mňa Bratislava, ale keď budem mať nejaký čas, tak si ho nájdem aj na hudbu," povedal Vallo.


Isté je, že toho času bude mať určite menej ako doteraz, no vzhľadom na to, že Para len nedávno vydala spomínaný album Našou krajinou, ku ktorému absolvovala aj turné, menšia pauza, resp. útlm aktivít kapely, by sa dala očakávať tak či tak. Napokon, aj na tento album fanúšikovia po predchádzajúcej štúdiovke Menšina čakali dlhých šesť rokov.

V súvislosti s Vallovou novou kariérou inak stojí za to pripomenúť si refrén z jedného zo starých hitov Pary Prezident. Teraz totiž nadobúda celkom nový význam a reálnejší rozmer. "Ja chcem byť prezidentom tohto štátu, ja sa tu stanem predsedom, toto vám vravím ako tu stojím, pomôžte zasadiť nový strom," spieva sa v skladbe, ktorá vyšla na albume Brutálna zostava ešte v roku 2004.

Ktovie, či sa z textu Matúša Valla nakoniec nestane neplánovaná veštba jeho ďalšej politickej budúcnosti... Netreba však predbiehať, zatiaľ ho čaká veľká úloha urobiť Bratislavu lepším a príjemnejším miestom na život, pri ktorej plnení mu samozrejme držíme palce.


Autorka: Marína Valentovičová
Foto: SITA / Branislav Bibel


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti