Hlavná stránka

>

Správy

>

Superstarista Peter Konček zomrel pri autonehode

Superstarista Peter Konček zomrel pri autonehode

06.01.2012 - 13:41 | redakcia

Finalista prvej série Slovensko hľadá SuperStar (2004) Peter Konček a zatiaľ neznáma osoba sa v piatok v noci stali obeťami tragickej autonehody. BMW, ktoré patrí požičovni, pri predbiehaní dodávky neďaleko Nových Zámkov vo veľkej rýchlosti vyletelo z cesty a narazilo do stromu.


Krátko pred 2:45 na Nitrianskej ceste asi päť kilometrov pred Novými Zámkami vodič BMW predchádzal dodávku a pri zaraďovaní sa do svojho jazdného pruhu pravdepodobne nezvládol riadenie. Dostal šmyk, zišiel z cesty a narazil do stromu. "Pri náraze telo 26-ročného muža z Nových Zámkov vyletelo z auta. Druhá osoba dosiaľ nezisteného pohlavia zostala vo vozidle zakliesnená," informovala agentúru SITA nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Po náraze do stromu začalo auto horieť. Identitu zosnulého potvrdil pre Čas.sk otec speváka. Pohlavie a vek druhej osoby pre rozsiahle zranenia určí až súdna pitva, v aute sa nenašli žiadne doklady. Pravdepodobnou príčinou tejto tragickej havárie bola neprimeraná rýchlosť. Polícia k nehode prizvala aj znalca z oblasti cestnej dopravy. Kto vozidlo riadil, je predmetom vyšetrovania.

Petrovi Končekovi v čase prvej série Slovensko hľadá SuperStar mnohí predpovedali hviezdnu budúcnosť. V súťaži zaujal najmä interpretáciou hitov I Believe I Can Fly od R Kellyho či In a Rush od Blackstreet. Po skončení súťaže vydal pod pseudonymom Black P album My Soul (2005) ovplyvnený jeho obľúbenými umelcami a štýlom R&B. Napriek singlu I Love You More, ktorého videoklip rotoval aj v hudobnej televízii Musicbox, s albumom nedosiahol výraznejší úspech.

Black P - I Love You More

Neskôr jeho kariéra ďalej upadala a po rozchode s dcérou operného speváka Petra Dvorského Martou sa oňho postupne prestal zaujímať aj bulvár. Na titulných stránkach sa opäť objavil až koncom minulého roka, keď bol obvinený z vydierania, výtržníctva a ublíženia na zdraví. Podľa týždenníka Plus 7 dní mal navyše na krku aj viaceré finančné podvody a dlhy, ktoré boli podľa všetkého dôvodom jeho násilnej trestnej činnosti. Zosnulý spevák sa len pred niekoľkými dňami dostal na slobodu z vyšetrovacej väzby.

Peter Konček - I Believe I Can Fly

Reakcie finalistov a porotcov prvej série súťaže Slovensko hľadá SuperStar na úmrtie Petra Končeka:

Lenka Slaná:
"Peťo bol súčasť finálovej jedenástky prvej Superstar, kde som sedela v porote. Strávili sme spolu takmer trištvrte roka vysielania a následného turné a potom sme spoločne produkovali jeho debutový album. V televíznom zákulisí patril medzi bavičov a šoumenov spomedzi tých 11 finalistov. Mal veľký hudobný talent a naša spolupráca a komunikácia bola vždy kamarátska. Je to tragédia, keď odíde taký mladý človek. Myslím na jeho rodinu a vyslovujem im úprimnú sústrasť." 

Martin Kelecsényi:
"Bol to veselý chalan plný života, hudobne nadaný a popravde som v šoku, lebo som nevedel, že sa mu stala taká hrozná vec. Úprimnú sústrasť jeho rodine." 

Miro Jaroš:
"Som v šoku. S Petrom sme neboli v kontakte. Pamätám si, že mal obrovský talent a šancu byť z nás najlepší. Vybral si však inú cestu. To, čo sa stalo je obrovská tragédia. Úprimnú sústrasť jeho blízkym." 

Pavol Habera:
"Neboli sme v kontakte, ale keď som ho spoznal pri prvej Superstar, bol to veľmi učenlivý, talentovaný a milý chlapec. Je škoda každého života, ktorý navyše vyhasne takto tragicky. Prajem rodine úprimnú sústrasť." 

Peter Kotuľa:
"S Peťom som naposledy volal pred troma mesiacmi. Je to naozaj nepríjemná správa, keďže som ho poznal veľmi dobre a boli sme dobrí kamaráti. Za čias Superstar sme boli skvelou partiou a on bol vždy ten, s ktorým bola zábava." 

Tomáš Bezdeda:
"Peťa si budem vždy pamätať ako vysmiateho, pozitívneho a dobrého chalana, s ktorým bola vždy zábava.“ 

Zdenka Predná:
"S Peťom som nebola v kontakte. Je mi ľúto, čo sa stalo. Prajem rodine úprimnú sústrasť."

Zdroj: SITA, Cas.sk, Pluska.sk
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti