Hlavná stránka

>

Správy

>

Korben Dallas vydajú na jar album Stredovek, predstavia ho na turné

Korben Dallas vydajú na jar album Stredovek, predstavia ho na turné

06.02.2017 - 13:00 | redakcia

Bratislavská skupina Korben Dallas v týchto dňoch finišuje s prácami na svojom piatom albume, ktorého vydanie je naplánované na marec. Novinka jednej z najlepších súčasných slovenských kapiel sa bude volať Stredovek. Fanúšikovia si čerstvé skladby budú môcť vypočuť naživo na desiatich koncertoch slovensko-českého turné.


"Názov Stredovek vymyslel počas kapelového brainstormingu náš bubeník Ozo. Dá sa vysvetliť rôzne. Pomaly už vstupujeme do stredného veku. Aj v našej tvorbe sa dajú nájsť odkazy na staršiu hudbu, povedzme od šesťdesiatych rokov vyššie. A nakoniec aj spoločenská situácia doma aj vo svete evokuje možný návrat k dobám temna. To hlavné je ale náš pocit, že názov sa k obsahu albumu hodí," ozrejmuje pôvod netradičného názvu basgitarista a textár Lukáš Fila.

Jednoduchý obal albumu, ktorý tiež odkazuje na estetiku minulých storočí, navrhol grafický dizajnér Boris Meluš. Ten minulý rok získal Národnú cenu za komunikačný dizajn za edíciu kníh Ruda Slobodu a v súčasnosti pracuje na spustení Novej Cvernovky.

Album bude obsahovať jedenásť skladieb. Zatiaľ jedinou zverejnenou je Oranžová, ktorou kapela prispela na minuloročnú kompiláciu slovenských nezávislých, resp. alternatívnych vydavateľstiev Ostrov hudby. K piesni Korben Dallas zverejnili aj minimalistický videoklip.


Novinky, osvedčené hity aj zaujímaví hostia

Spolu s vydaním nového albumu kapela vyrazí aj na rovnomenné turné, v rámci ktorého sa v marci a apríli predstaví v piatich slovenských a piatich českých mestách. "Na koncertoch sa budeme snažiť zahrať čo najviac vecí z nového albumu, ale nevynecháme ani staršie skladby, ktoré už od nás fanúšikovia očakávajú," hovorí bubeník Ozo Guttler. "Veríme, že náš nový program bude zaujímavý tak pre pravidelných návštevníkov našich koncertov, ako aj pre ľudí, ktorí nás uvidia po prvý raz," dopĺňa spevák a gitarista Juraj Benetin.

Na viaceré koncerty jarného turné si Korben Dallas zavolali aj zaujímavých hostí. V Košiciach sa predstaví Katarína Máliková, ktorej minuloročný debut Pustvopol zaujal kritikov aj fanúšikov. V Žiline ako predkapela vystúpi rokenrolový projekt gitaristu Ľuba Petrušku Satin Lead. Vo Zvolene zahrá Hviezda, v Nitre miestni Fresh Out Of The Bus. Na koncertoch v Prahe a Brne sa ako hosť predstaví oceňovaná česká kapela Houpací koně.

Krst albumu prebehne v dvoch mestách - slovenský v Bratislave a český v Prahe. Zastávka turné v Bratislave 6. apríla bude špecifická aj tým, že v hlavnom meste kapela odohrá dva koncerty v jeden deň - podvečerný koncert na sedenie o 18:00 a večerný koncert na státie o 20:30. Týždeň pred začiatkom turné skupina odohrá verejnú generálku nového programu, ktorá sa uskutoční 18. marca v Klube za rampami v Novom Meste nad Váhom.

Vstupenky na slovenské koncerty turné Stredovek sú už v predaji, okrem podvečerného koncertu v Bratislave ich nájdete v sieti Predpredaj.sk. Predpredaj na české koncerty budú zabezpečovať jednotlivé kluby.

Korben Dallas - turné Stredovek:

Slovenské koncerty:

24. 3. - Košice, Tabačka Kulturfabrik (hosť: Katarína Máliková)
25. 3. - Žilina, Mestské divadlo (hosť: Satin Lead)
30. 3. - Zvolen, DK ŽSR (hosť: Hviezda)
31. 3. - Nitra, Nájomná jednotka 210 (hosť: Fresh Out Of The Bus)
6. 4. - Bratislava, SK Vajnorská - krst albumu, dva koncerty

Lístky:  Predpredaj.sk

České koncerty:

1. 4. Praha, Palác Akropolis – krst albumu + hosť: Houpací koně
19. 4. Plzeň, Anděl Music Bar
20. 4. Brno, Fléda – hosť: Houpací koně
21. 4. Ostrava, Garage Club
1. 5. Olomouc, EDO / Ekojarmark

Korben Dallas vyrazia na turné s albumom Stredovek

Hudba.sk informoval manažér skupiny Matúš Németh. Článok bol upravený redakciou. Viac sa dozviete na oficiálnej stránke www.facebook.com/korbenband.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti