Hlavná stránka

>

Správy

>

SHARPE hlási viacero noviniek. Druhý ročník ponúkne dva plné koncertné dni

SHARPE hlási viacero noviniek. Druhý ročník ponúkne dva plné koncertné dni

06.03.2019 - 16:30 | redakcia

Hudobný festival a konferencia SHARPE už o necelé dva mesiace, 26. a 27. apríla, po druhýkrát prinesie bratislavskej Novej Cvernovky nádielku aktuálnej hudby rôznych žánrov spolu s hudobným vzdelávaním. Tohtoročný line-up organizátori v posledných dňoch doplnili o jedenásť nových kapiel a prinášajú aj prvé informácie o konferenčnom programe.


Dôležitou novinkou je tiež rozšírenie podujatia na dva plné festivalové dni. Ešte v decembri minulého roka zverejnil SHARPE prvé mená hudobného programu, vrátane Ventolina, producenta FVLCRVMa, kapely Catastrofy či projektu Bardo dvojice Sisa Fehér a Vladko Mikláš. V druhej vlne SHARPE aktuálne dopĺňa line-up o ďalších jedenásť hudobných projektov. Zo slovenských interpretov sú to Katarzia & Pjoni, Nvmeri, Luvver, Möbius, Our Stories a Ondrej Zajac, ktorí spolu tvoria pestrú hudobnú zmes od avantgardného experimentalu cez ťaživý doom-sludge a minimalizmus až po snový elektropop.

Zo zahraničných mien sa predstaví Giungla, ktorá organizátorov SHARPE očarila na nemeckom festivale Reeperbahn svojím vystúpením evokujúcim svetové producentky St. Vincent či Grimes. Priestor ďalej dostane horúci objav českej scény Market, osviežujúci švédsky indie pop Melby a temný noise rock The Sweet Release of Death z Rotterdamu. 

Za špeciálnu pozornosť stoja poľskí psychedeleckí rockeri Trupa Trupa, ktorí len pred niekoľkými dňami ohlásili spoluprácu s ikonickým americkým vydavateľstvom Sub Pop. "To, že sa kapele z nášho regiónu podarilo dostať pod krídla legendárneho vydavateľstva zo Seattlu, je obrovský úspech. Už viac ako 30 rokov Sub Pop objavuje fantastickú hudbu pre fanúšikov z celého sveta - od prvých singlov Nirvany a Soundgarden až po súčasných Fleet Foxes alebo Father John Misty. Je celkom príjemné vidieť SHARPE festival v oficiálnej tlačovej správe tohto superlabelu," opisuje jeden z organizátorov festivalu Alexander Čerevka.


S novými menami organizátori zverejňujú tiež prvé informácie o konferenčnej časti programu, ktorá prinesie vzdelávanie a prepojenie hudobnej komunity v podobe diskusií, prednášok a workshopov. Formou intenzívneho manažérskeho workshopu v menšej skupine sa o svoje viac ako 50-ročné skúsenosti podelí objaviteľ a hudobný manažér kapely Pink Floyd, Angličan Peter Jenner. Konferencia bude hostiť tiež užitočnú prednášku americkej právničky Sarah Chanderia o dôležitosti, ochrane a využití autorských práv pre rozvoj kariéry hudobníkov. Téma tzv. publishingu znie síce na prvý pohľad nudne, ale je jednou z oblastí, ktoré hudobníkom ešte stále môžu prinášať reálne príjmy bez ohľadu na krajinu, z ktorej pochádzajú.

Zásadnou novinkou druhého ročníka festivalu a konferencie SHARPE je rozšírenie hudobného programu počas prvého festivalového dňa. Už v piatok 26. apríla sa návštevníci môžu tešiť na koncerty na piatich pódiách v priestoroch Novej Cvernovky (v prvom ročníku festivalu bol piatok "iba" otváracím dňom s jedným pódiom). "Nejde nám o žiadne megalomanské rozširovanie festivalu - skôr o zrovnocenenie dvoch koncertných večerov. Lepšie sa nám tak bude pracovať s celkovou kapacitou festivalu a pre ľudí to znamená viac dobrej hudby,"  dopĺňa spoluzakladateľ značky SHARPE Michal Berezňák.

Celé podujatie sa v priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky uskutoční v dňoch 26. a 27. aprílaK dispozícii sú festivalové vstupenky na oba dni hudobného programu v cene 19 eur a PRO PASS poskytujúci vstup na festival a účasť na konferencii v sume 29 eur. Všetky podrobnosti nájdete na oficiálnej stránke www.sharpe.sk ako aj na stránach festivalu SHARPE na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Generálnym partnerom festivalu je VÚB banka a podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Ukážky z tvorby všetkých doposiaľ potvrdených umelcov festivalu SHARPE 2019 nájdete v playlistoch na Youtube a Spotify.


Aftermovie z prvého ročníka festivalu SHARPE:


Informácie a foto redakcii Hudba.sk za organizátorov festivalu poskytol Alexander Čerevka.

Foto: Tomáš Kuša


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti