Hlavná stránka

>

Správy

>

Fake news: Uma Thurman zastrelila Petra Sagana v klipe slovenskej kapely!

Fake news: Uma Thurman zastrelila Petra Sagana v klipe slovenskej kapely!

06.04.2017 - 09:30 | redakcia

Ani nie po dvoch rokoch od zatiaľ poslednej nahrávky prichádza žilinská skupina Swan Bride s ďalším albumom. Kapela s jasne rozpoznateľným a na Slovensku výnimočným zvukom už má materiál nahratý a postupne zverejňuje ochutnávky. Tou najnovšou je singel Kill for Love, ktorý skupina predstavila rovno aj s videoklipom.


"Za ostatné dva roky sa dialo veľa vecí okolo členov kapely a trochu menej vecí okolo kapely samotnej. Udržovať pokope skupinu popri full-time kariérach, rodinách a deťoch je celkom drina. Uistili sme sa však, že nás stále baví spolu hrať aj tvoriť, dokonca, že to po desiatich spoločných rokoch ide celkom ľahko. A hlavne sme si ujasnili, že to ešte má zmysel," hovorí gitarista a klávesák Matej Kačaljak alias Kačko.

Podľa bubeníka Michala Micháleka to bolo uvoľňujúce poznanie, po ktorom bolo príjemné vrátiť sa do skúšobne aj do štúdia. "Mám pocit, že sa nám omnoho ľahšie tvorilo, a to sa potom potvrdilo aj pri samotnom nahrávaní - inštrumentálnu časť sme opäť nahrávali celá kapela spoločne naživo a mali sme ju hotovú v podstate za víkend."

Menej temný a vyzretejší

Kompletný piaty album vydajú Swan Bride ešte pred letom. Už prvý singel Timelines naznačil posun v tvorbe jednej zo zásadných slovenských post-punkových skupín. Samotní muzikanti priznávajú, že už majú niečo za sebou a vďaka veku, všetkému prežitému a mnohým skúsenostiam už dokážu hľadať v hudbe pozitívnejšie pocity. Nové skladby už nie sú také temné ako tie staršie, z Timelines aj z Kill to Love je cítiť nesmiernu vyzretosť - ľudskú aj hudobnícku. "Ale stále je to Swan Bride," upozorňuje Kačko a dodáva: "Hlavne ho bude treba púšťať nahlas. Veľmi nahlas!"

Videoklip k skladbe Kill to Love pre skupinu nakrúcal Visual Gang Picture, ako konzultant vypomáhal renomovaný slovenský dokumentarista Miro Remo, dlhoročný fanúšik a kamarát Swan Bride. Ďalší kamaráti - Kristína Nociarová s účesom á la Uma Thurman v Pulp Fiction a Marek Mikič pripomínajúci Petra Sagana - si zase v retroklipe zahrali. Scenár, réžiu aj strih mal však na starosti basgitarista Rasťo Tupý alias Fuxo.


Novinky predstavia v Pohode_FM na konci mája

"Tešíme sa. Klip si viem pokojne predstaviť v pozadí v nejakom Tarantinovom filme," smeje sa Kačko a Michal dodáva: "Videoklip sme naozaj veľmi chceli, a tak sme mu všetko prispôsobili. Ďakujeme všetkým, čo nám s ním pomohli. Len škoda, že sa pri ňom na ruke zranil Fuxo."

Práve zranenie basgitaristu bolo dôvodom, prečo museli Swan Bride zrušiť avizované krátke aprílové turné po slovenských kluboch, všetci však veria, že stihnú odohrať aspoň koncert v relácii Pohoda_FM v Rádiu_FM, ktorý je naplánovaný na 30. mája.

"Tam by sme chceli prvý raz odohrať úplne nový koncertný program," pozýva Michálek. Na ďalšie koncerty si potom fanúšikovia budú musieť počkať až do jesene. "Veríme, že sa nám podarí nielen nahradiť všetky zrušené koncerty, no keďže si nás pod svoje krídla vzala agentúra Real Something, pridáme ich ešte omnoho viac."Hudba.sk za agentúru Real Something informoval Mário Gešvantner. Článok sme upravili a doplnili. Novinky kapely Swan Bride môžete sledovať na www.facebook.com/theswanbride.

Foto: Youtube / Fuxo, Ondrej Hajník


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti