Hlavná stránka

>

Správy

>

Siedmy ročník Slovenskej hudobnej ligy pozná svojich finalistov

Siedmy ročník Slovenskej hudobnej ligy pozná svojich finalistov

06.05.2018 - 09:00 | redakcia

Pred pár dňami sa skončili základné kolá 7. ročníka SHL, ktoré sa konali v štyroch mestách, a to konkrétne vo Svidníku, Banskej Bystrici, v Nitre a v Poprade. "Kvalita súťažiacich bola naozaj vysoká," uviedol riaditeľ súťaže Ľubomír Sluk.


"Škoda, že sa nedá rozšíriť počet finalistov. Pred bránami finále totiž ostala hŕba fantastických interpretov. Ale my veríme, že skúsia šťastie v 8. ročníku," dodal. Tento rok dostali priestor aj fanúšikovia, ktorí posunuli do finále svojho favorita. Stala sa ním skupina Virvar. Kuriozitou však bolo, že rovnaká skupina bola priamo do finále nominovaná porotou ako najlepší interpret vo veku do 21 rokov.

Preto si miestenku do finále vďaka fanúšikom vybojovala Kristína Debnárová so svojou skupinou, ktorá v online hlasovaní skončila na druhom mieste. Porota nominovala do finále zvyšných 6 interpretov plus jedného náhradníka.

Finalisti SHL:
Finalista nominovaný z kategórie Najlepší mladý interpret: Virvar, Kremnica
Finalista nominovaný na základne hlasovania fanúšikov: Kristína Debnárová Band, Bratislava
Finalisti nominovaní porotou: Niečo navyše, Bardejov, Tusté Baletky, Senica, Fictive Marry, Košice, Juraj Tauber, Skalica, Klons, Bratislava, Inside, Nitra/Zlaté Moravce
Náhradníci:
Autumn Smile, Čadca

Finále sa uskutoční v novembri v košickom GES Clube. Medzičasom sa menovaných muzikantov ujme Rado Kunec z nahrávacieho štúdia Milana Hersteka v Bardejove. Každý z finalistov, vrátane náhradníka, nahrá jednu skladbu, ktorá sa objaví na kompilácii, ktorá bude pokrstená priamo počas finále SHL za účasti zaujímavej poroty, ktorú zatiaľ organizátori nechcú prezradiť. Takže nikto z postupujúcich neobíde naprázdno.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytlol Ľubomír Sluk.  


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti