Hlavná stránka

>

Správy

>

Nightlines predstavuje videosingel Pohľady z nového albumu Obyčajný človek

Nightlines predstavuje videosingel Pohľady z nového albumu Obyčajný človek

06.05.2020 - 15:30 | redakcia

Slovenský hudobník, spevák a skladateľ Dominik Kopcsay, ktorý pôsobí pod menom Nightlines, avizuje vydanie svojho druhého albumu novým singlom a videoklipom Pohľady. Nahrávka s názvom Obyčajný človek vyjde 15. mája v digitálnom formáte na všetkých streamovacích platformách.


"Pôvodne som plánoval vydať môj druhý album už minulý rok, no viacero okolností spôsobilo, že vychádza až teraz. Trvalo to dlhšie než som chcel, som však rád, že aj v tejto ťažkej situácii môžem ponúknuť ľuďom niečo nové a nový materiál je teraz v podstate výhodou," hovorí Nightlines.

Singel Pohľady, ako aj celý album Obyčajný človek, sa nahrával v štúdiu LVGNC Mareka Rakovického a o mix a master sa postaral Tom Lobb (Luvver). Videoklip sa začal nakrúcať ešte predtým, ako sa na Slovensku začal boj proti šíreniu nového koronavírusu. "Klip ku skladbe Pohľady mal mať niekoľko ďalších záberov, ktoré sme však kvôli pandémii už nemohli dotočiť. Rozhodol som sa, že ponúknem klip aspoň z toho, čo sa natočilo," hovorí Dominik.


Réžiu, kameru a strih mali na starosti mladí umelci Adam Kolčák a Leo Hanzel. S úpravami a finalizáciou klipu pomohol grafický dizajnér a fotograf Waldemar Švábenský. "Klip som sa rozhodol poňať ako experiment a dať priestor mladým chalanom, ktorí ešte len začínajú s tvorbou. Myslím, že to dopadlo dobre. Som veľmi rád, že s finalizáciou klipu mi pomohol môj priateľ Waldemar Švábenský," dodáva hudobník.

Vizuál predstavuje metaforickú cestu za mýtickým a nejasným cieľom - archetypálnou ženou, ktorú v závere klipu symbolizuje svetlo v temnom lese. V klipe sa spevák oblečený ponára do jazera. "Natáčanie tejto scény bolo naozaj zábavné. Musel som sa začiatkom minulej jesene oblečený hodiť bez váhania do jazera a plávať. Keď sme túto scénu natočili, Adam a Leo mi oznámili, že nemali dosť svetla a ďalší deň sme museli scénu točiť znova. Nakoniec je to len pársekundová záležitosť, ktorá však zostáva nezabudnuteľnou spomienkou," uvádza Dominik Kopcsay.

Kto je Dominik Kopcsay?

26-ročný hudobník, producent a spevák z Bratislavy debutoval v roku 2017 albumom Nightlines - Protisvit, ktorý vyšiel pod značkou ajlavmjuzik. Je na ňom aj skladba Dievča s hosťujúcou speváčkou Elou Tolstovou (Tolstoys), ktorú môžete poznať z vysielania Rádia_FM, rovnako ako aj singel Vážnejší, ktorý vyšiel na kompilácii Ostrov hudby 2. 

Dominik má vyštudovanú hudobnú kompozíciu na VŠMU a popri sólovej tvorbe pracuje aj na kompozícii klasických skladieb. Jeho štyri nové sláčikové kvartetá momentálne nahráva Spectrum Quartett v štúdiu Slovenského rozhlasu. Podieľal sa tiež na aranžmánoch skladieb kapely Tolstoys pre sláčikové kvinteto, ktoré spolu s kapelou predstavil na festivale Grape alebo v Slovenskom rozhlase. Ako producent sa spolupodieľal na mixe a produkcii nového EP Moon Boy mladého hudobníka a speváka Simona Štubniaka známeho pod pseudonymom The Curly Simon.

Zaujímavosťou je, že Dominik pôsobil aj ako hudobný dramaturg seriálu Jenny na TV JOJ a bol spoluautorom seriálovej piesne, ktorá sa zhodou okolností tiež volá Pohľady. Do vydania albumu Obyčajný človek plánuje vydať ešte jeden videosingel. Novinky projektu Nightlines môžete sledovať na stránke www.facebook.com/nightlines1994.


Redakciu Hudba.sk informoval Dominik Kopcsay. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: archív hudobníka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti