Hlavná stránka

>

Správy

>

Pohoda Deň_FM prinesie koncerty aj novinky o festivale Pohoda on the Ground

Pohoda Deň_FM prinesie koncerty aj novinky o festivale Pohoda on the Ground

06.05.2021 - 12:10 | redakcia

Vrbovskí víťazi s Komorným orchestrom mesta Trenčín, Boy Wonder, Nina Rosa, Dáša Fon Fľaša, VKTRD, Whithe a Miklei vystúpia už zajtra (7.5.) na Pohoda Dni_FM. Akcia prinesie okrem koncertov aj debaty so zástupcami slovenských klubov a ďalšími hosťami z prostredia kultúry o ich uplynulom roku či plánoch na najbližšie obdobie, ako aj debatu s epidemiologičkou Alexandrou Bražinovou.


Zástupcovia festivalu zverejnia v Ráne na eFeMku prvé mená a počas dňa aj ďalšie informácie o pripravovanom podujatí Pohoda on the Ground, ktoré sa uskutoční v júli. Veľká Pohoda sa totiž opäť presúva na ďalší rok.

Pohoda Deň_FM, ktorý je tradičná "warm-up akciou" festivalu Pohoda, bude aj tentokrát bez návštevníkov. Môžete si ho však v piatok 7. mája užiť v živom vysielaní Rádia_FM.

Industriálny folklór s orchestrom

Komorný orchester mesta Trenčín zahral diela Vrbovských víťazov v aranžmánoch Slava Solovica spoločne s "pánmi bratmi" prvýkrát na Pohode in the Air. Sám autor aranžmánov vtedy k projektu povedal: "Je zarážajúce, že žáner industriálny folklór zostal bez povšimnutia a s orchestrom doteraz nikdy nezaznel! My sa toto pokúsime napraviť a vytvoriť tomuto žánru cestu z olejových montážnych hál a dielní do nablýskaných koncertných sál a filharmónii, ktoré ešte stále okupuje privilegovaná, takzvaná vážna hudba."

Zdá sa, že sú na dobrej ceste. Po svetovej premiére v jednom z hangárov pri letisku Trenčín sa tentokrát predstavia v budove Slovenského rozhlasu a toto unikátne spojenie si budú môcť vypočuť fanúšikovia oboch telies na vlnách Rádia_FM.


Predstaví sa aj Boy Wonder, trnavský raper a producent tiež známy ako člen skupiny BoyBand s Ideom, dua Ladyboys či formácie Turbo Boost. V roku 2012 vydal debut Špinavý poet a dlhé čakanie na pokračovanie skrátil fanúšikom okrem množstva spoluprác aj singlami ako Pandúri, Stále vládze, Prekrásny nový svet, Ukáž mi lásku, Chvíľu šťastní či najnovším singlom z októbra minulého roka s názvom Život je Lajf.


Pesničkárka, huslistka a speváčka Nina Marinová účinkujúca pod pseudonymom Nina Rosa sa s rovnomenným projektom predstavila už na viacerých akciách pod hlavičkou Pohody. V roku 2019 vydala debut Discovery, za ktorý si vyslúžila tri nominácie na Radio_Head Awards. Skladá piesne v rôznych jazykoch a ponúka nevšednú kombináciu world music, swingu, folku a reggae.


Dáša Fon Fľaša je pseudonym žilinského hudobníka, ktorý hrá akustický folk a DIY hardcore/punk. Svoje lo-fi piesne nahráva na malé prenosné zariadenie a obaly svojich albumov vytvára ručne. Sú preňho typické silné angažované texty, zamerané na podporu solidarity a tolerancie či ekologický prístup, a je tiež dramaturgom žilinského klubu Hájovňa.

Whithe vytvára atmosférické, experimentálne i tanečné tracky primárne na analógových zariadeniach. V tvorbe ide od ambientných zvukových plôch po klubovo zamerané súčasné techno a future garage. V roku 2015 sa zúčastnil na Red Bull Bass Music Academy v Prahe, čo mu otvorilo dvere k tomu, aby hral na klubových akciách s menami ako Kiasmos, Nina Kraviz či Thundercat. Pôsobil tiež ako rezident v bratislavskom Subclube.


Miklei je acid/trance/techno dídžejka z Ukrajiny žijúca na Slovensku. Jej sety sú čerstvou zmesou 4/4 bangerov, zvyšujúcou povedomie o slovenských techno producentoch, doplnené o vplyvy undergroundovej klubovej scény z východnej Európy.

Viktor Drábek aka VKTRD je jedným z dramaturgov trnavského klubu 69 a okrem toho ako selektor púšťa na vinyloch výber skvelých vecí naprieč žánrami ako hip-hop, trip-hop, dubstep, bass, UK garage a juke.

Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér festivalu Pohoda Anton Repka. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti