Hlavná stránka

>

Správy

>

Wessam Lauf vytvoril soundtrack pre kráktometražný film The Victim

Wessam Lauf vytvoril soundtrack pre kráktometražný film The Victim

Zdroj:
06.08.2022 - 15:00 | redakcia

Wessam je mladý hudobný skladateľ z východného Slovenska, ktorý vytvoril soundtrack pre krátkometrážny film The Victim. Snímka bude mať premiéru v Kine Úsmev v Košiciach 7.augusta o 19:00 hodine. Soundtrack k filmu vychádza 8. augusta, deň po premiére filmu, na všetkých streamovacích platformách.


Hudbe sa začal venovať v rámci voľného času v pätnástich rokoch hraním na gitaru. O pár rokov neskôr, počas štúdia na Súkromnej škole umeleckého priemyslu objavil čaro komponovania skladieb cez DAW (Digital Audio Workstation) - bez znalosti hudobnej teórie alebo iného štúdia v rámci hudobného odboru.

"Hudba ma zaujímala od detstva, avšak nikdy ma rodičia neprihlásili na Základnú umeleckú školu. Keď som to na ZUŠ skúsil sám, niekedy v šestnástich rokoch, povedali mi, že som hudobne hluchý a nedokážem to. Bola to pre mňa podpásovka, ktorú som nečakal. Myslím si, že talent je dôležitý, ale dôležitejší je zápal a samotné štúdium. Rozhodol som sa dať do toho všetko s myšlienkou, že ich jedného dňa presvedčím o opaku," hovorí Wessam Lauf.

Od túžby k soundtracku
 
O niekoľko rokov neskôr začal Wessam pravidelne komponovať a vydávať skladby na streamovacie platformy. Každá skladba mala svoj zmysel a inšpiráciu z Wessamoveho života.

"Skladbu Forgiveness, čiže odpustenie, som začal písať počas môjho horšieho psysického obdobia. Začal som si uvedomovať chyby, ktoré som v živote urobil a bolesť, ktorú som spôsobil ľuďom naokolo. Touto skladbou som sa snažil odpustiť samému sebe," vysvetľuje. Od vydania prvej skladby na Wessamove konto pribudlo ešte niekoľko ďaľších inštrumentálnych skladieb až napokon dostal možnosť napísať hudbu na krátkometrážny film The Victim. 

"Túto možnosť mi ponúkol herec Dávid Popovič. Po prečítaní scénaru a námetu som rovno odpísal, že to beriem. Pre tento projekt bol každý zapálený a dávali do toho naozaj úplne všetko. V rámci komponovania som dostal voľnú ruku - nech to urobím tak, ako to cítim ja sám. Celý soundtrack pozostáva z piatich skladieb. Prologue, Monster, Through The Looking Glass a What Have You Done v dvoch verziách - skrátenej a originálnej. Hudbou som sa snažil zvýrazniť emócie jednotlivých scén a vytvoriť momenty, ktoré budú pre diváka nezabudnuteľné. Postupne, ako graduje film, divák začína chápať jednotlivé náväznosti, začína sa meniť aj charakter hudby, z jemnej na nepríjemnú, ambientnú, až neskôr na úplny orchestrálny chaos. Skladba What Have You Done je moje zatiaľ najväčšie hudobné dielo, ktoré verím, že ma posunie ďalej," uzavrel Wessam.


Informácie redakcii Hudba.sk poskytol Wessam Lauf. 


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti