Hlavná stránka

>

Správy

>

Aneta Langerová vydá DVD a CD Na vlně radosti a predstaví sa vo filme

Aneta Langerová vydá DVD a CD Na vlně radosti a predstaví sa vo filme

06.09.2017 - 15:00 | redakcia

Populárna česká speváčka Aneta Langerová vydá 22. septembra nové DVD a CD Na vlně radosti so živým záznamom koncertu v pražskom Fóre Karlín, ktorým speváčka v závere roku 2016 ukončila sériu koncertov k oceňovanému albumu Na Radosti. Okrem toho sa na jeseň prvýkrát predstaví ako filmová herečka.


Koncertné DVD a CD Na vlně radosti zachytáva nielen decembrový koncert, ale aj atmosféru celého turné, počas ktorého Aneta Langerová s kapelou a sláčikovým triom navštívila desiatky českých a slovenských miest. "Dva roky sme putovali z mesta do mesta a rozprávali príbehy inšpirované odľahlým kúzelným miestom na Šumave. Na Radosti sa pre nás stal akýmsi pomyselným priestorom, v ktorom sa stretávame, do ktorého každý niečo prináša a spoločne vytvárame nejakú energiu. Súčasťou tohto priestoru sú aj diváci, vďaka ktorým sa každý koncert stáva jedinečným," hovorí Aneta.

Prečítajte si našu reportáž z úspešného turné:

Aneta Langerová je na muzikantskom vrchole. Bratislave darovala zimomriavky

Približne dvojhodinový záznam obsahuje nielen piesne z posledného albumu Na Radosti (recenzia), ale aj staršie skladby, ktoré na koncertoch dostali novú podobu, a najnovšiu pieseň Hvězda. Oficiálny videoklip k nej predstavila v auguste ako prvú ochutnávku pripravovaného DVD.


"Na pódiu sa stretáva kapela s úžasným sláčikovým triom a dychovým kvartetom, ktoré hrá hneď v niekoľkých piesňach, a dodáva im tak nový rozmer. Hudobné aranžmány pre ne opäť pripravil Jakub Zitko. Pozvali sme bubeníka Adama Kollera, ktorý tvorí s mojím súčasným bubeníkom Martinom Kopřivom a s basgitaristom Jakubom Vejnarom skvelú rytmickú sekciu. Počas nášho dvojročného turné sme sa na pódiu zžili, veľa sme toho prežili. Chcela som toto krásne obdobie zaznamenať hudobne i vizuálne. Vďaka DVD a CD na to budeme môcť spomínať a pripomínať si jedno z dôležitých období našej spolupráce," teší sa Aneta.

Pre fanúšikov, ktorí chcú mať komplet DVD a CD medzi prvými, boli 28. augusta spustené predobjednávky na www.langerovaaneta.cz. Tí, ktorí si komplet zakúpia už v predpredaji na webových stránkach Anety, obdržia DVD a CD z prvej vylisovanej várky s jej podpisom. Novinku vydáva Art Shock a v štandardnom predaji bude koncom septembra v distribučnej sieti Supraphonu. Súčasťou DVD a CD je aj malé prekvapenie. Audio podobu koncertnej nahrávky bude možné nájsť aj v digitálnych obchodoch a streamovacích službách, ako sú napríklad Supraphonline, iTunes / Apple Music, Spotify, Google Play, Deezer a ďalšie. Kompletný zoznam skladieb na oboch nosičoch nájdete na konci článku.

Pozrite si oficiálny teaser k DVD Na vlně radosti:


Trikrát platinový album Na Radosti, za ktorý bola speváčka ocenená štyrmi oceneniami Anděl, vyšiel na konci roka 2014. Piesne vznikali na juhu Čiech uprostred panenskej prírody. "Všetky piesne albumu Na Radosti majú niečo spoločné. Ich dej sa odohráva v prírode, v silnej, divokej a nespútanej krajine, z ktorej tieto príbehy vychádzajú. Na Radosti pre mňa nie je len miesto, kde sme s Kubom Zitkom, klaviristom a producentom platne, hľadali inšpiráciu, našla som tu aj druhý domov. Divoká Šumava vo mne otvorila zdroj emócií, ktorý som vstrebávala. Prijala ma s otvorenou náručou a naplnila upokojujúcim pocitom dôvery a bezpečia, ktorý zažívame, keď sme obklopení prostou a ničím nepodmienenou láskou," hodnotí Aneta s odstupom času obdobie svojho prelomového albumu.

Okrem novinky v jej diskografii sa môžu fanúšikovia počas tohtoročnej jesene tešiť aj na speváčkinu účasť vo filme 8 hlav šílenství, ktorý sa do kín dostane 12. októbra. Snímka režisérky Marty Novákovej, ktorá bude výnimočná aj po výtvarnej stránke, predstaví Anetu ako ruskú poetku Annu Barkovovú, ktorá strávila viac než dvadsať rokov svojho života v sovietských lágroch a vo vyhnanstve.

Zoznam skladieb na DVD: Na Radosti, V bezvětří, Svatá Kordula, Dívka, Jiný sen, Malá mořská víla, Tragédie u nás na vsi, Slova z hor, Maják, Intermezzo Vzpomínka, Vzpomínka, Stačilo říct, Divoká hejna, Hvězda, Bříza, Nevěsta, Intermezzo Tráva, Tráva, Vysoké napětí, Voda živá.

Zoznam skladieb na CD: Na Radosti, V bezvětří, Svatá Kordula, Dívka, Malá mořská víla, Tragédie u nás na vsi, Intermezzo Vzpomínka, Vzpomínka, Hvězda, Bříza, Nevěsta, Tráva, Vysoké napětí, Voda živá.


Redakciu Hudba.sk informovala za vydavateľstvo Supraphon Adriána Čahojová.

Foto: Marko Erd - archív Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti