Hlavná stránka

>

Správy

>

Aneta Langerová predstaví album Na Radosti v štyroch slovenských mestách

Aneta Langerová predstaví album Na Radosti v štyroch slovenských mestách

06.10.2015 - 11:00 | redakcia

Po úspešnom jarnom turné Na Radosti k rovnomennému albumu, ktorý je už dvojnásobne platinový za predaj, pokračuje Aneta v koncertovaní. Na zoznam pribudli ďalšie české a moravské mestá, ale aj slovenská Nitra, Prievidza, Trnava a Bratislava. Zároveň v týchto dňoch vzniká nový videoklip a fanúšikovia sa môžu tešiť aj na vinyl.


Speváčka sa taktiež objavila v novom videoklipe talentovanej slovenskej skupiny Korben Dallas, s ktorou si zaspievala aj v lete na festivale Pohoda. Na ich nový album, ktorý vyjde na jeseň, naspievala duet Sen. "Jarné turné bol pre mňa nádherný, silný zážitok. Až mi bolo ľúto, že to na nejaký čas končí. S letom však prišli hudobné festivaly. Mám pekné spomienky na Colours Of Ostrava, vystúpenie na slovenskej Pohode, dokončovala som film 8 hlav šílenství a vystupovala s Martou Kubišovou v Ungeltu v hre Touha jménem Einodis. Ale našla som si čas aj na oddych. Načerpali sme novú inšpiráciu a teraz nás s kapelou čakajú koncerty až do konca roka," hovorí Aneta Langerová.

Na turné Anetu sprevádza kapela a sláčikové trio. Okrem piesní z nového albumu nebudú chýbať ani staršie skladby v nových aranžmánoch. Do konca roka je naplánovaných 20 koncertov. "Tešíme sa na tú zvláštnu energiu, ktorá na koncertoch vzniká medzi mnou, kapelou a publikom. Aj keď vždy 'rozprávame' tie isté príbehy inšpirované čarovným, zabudnutým miestom Na Radosti, každý večer má inú atmosféru. Občas nás aj niečo prekvapí – napríklad keď nám v Divadle J. K. Tyla v Třeboni vypadol zvuk. Z technického problému sa nakoniec stalo niečo príjemné a veselé, na čo sa nezabúda."

Jesenné koncerty Anety Langerovej na Slovensku:

5. november - Bratislava, Ateliér Babylon
6. november - Nitra, Klub Nájomná jednotka - predpredaj
7. november - Trnava, Music a Cafe - predpredaj
8. november - Prievidza, Art Point / kino Baník - predpredaj


Album Na Radosti vyšiel koncom roka 2014. Aneta spolu s klavíristom, hudobným skladateľom a producentom Jakubom Zitkom pracovala na piesniach celé dva roky, vznikla pôvodná hudba aj texty. Pre inšpiráciu sa vydali na Šumavu, kde objavili dnes už neexistujúcu osadu Na Radosti.

"To miesto sme si zamilovali. Časom sa zachovali len dve chalupy na samote, socha Panenky Marie a ruina kaplnky. Ale na príbehy ľudí, ktorí tam žili, to akoby nemalo žiadny vplyv. Tie tam doslova visia vo vzduchu a my sme sa rozhodli ich rozprávať," hovorí Aneta. 

Prepracované aranžmány a osobitý spev Anety Langerovej predznamenali úspech u fanúšikov, aj kritikov. V ankete Žebřík 2014 Bacardi Music Awards dostala od fanúšikov ocenenie Speváčka roka, Album roka a Pieseň roka (Tráva). Zo štyroch nominácií na ceny Akademie populárni hudby - Ceny Anděl 2014 Czech Music Awards premenila všetky na anjelské sošky.

Informácie pre Hudba.sk poskytla Lenka Slaná, PR manažérka slovenských koncertov Na Radosti 2015.

Foto: Facebook.com/AnetaLangerova


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti