Hlavná stránka

>

Správy

>

Radůza albumom vzdáva poctu autorom trampských piesní a indiánskych príbehov

Radůza albumom vzdáva poctu autorom trampských piesní a indiánskych príbehov

06.10.2018 - 11:00 | redakcia

Pesničkárka Radůza včera 5. októbra vydala album Muž s bílým psem, ktorý venovala všetkým autorom trampských pesničiek a indiánskych príbehov a svojim rodičom, ktorí ju zasvätili do lásky k trampingu. Album obsahuje nielen šestnásť nových piesní, ale i knihu s indiánskou tematikou, ktorú pesničkárka napísala v tlačenej forme i vo forme audioknihy, ktorú načítal František Segrado.


Súčasťou projektu, ktorý zhodou náhod vychádza v roku, kedy sa oslavuje 100 rokov českého trampingu, je i spevníček s textami piesní a akordickými značkami. Novinka vyšla 5. októbra vo vydavateľstve Radůza Records a v exkluzívnej distribúcii Supraphonu.

Rovnako ako pri svojom titule z roku 2015 Marathon, příběh běžce spojila Radůza aj pri albume Muž s bílým psem niekoľko svojich talentov a napísala novelu tvoriacu dejovú líniu, ktorú rozvinula v pesničkách na samostatnom albume. Vznikol tak útvar, ktorý samotná pesničkárka nazvala "chansonetto" a k aktuálnej novinke uviedla: "Spomínala som na to, ako sme s rodičmi jazdievali trampovať, či už do osady na Berounku, alebo na chatu kdesi v Krušných horách. Spomenula som si, koľko večerov sme strávili spievaním pri táboráku a koľko pekných chvíľ sme pri tom zažili. A zrazu som zatúžila prispieť svojou troškou do mlynu a rozhodla som sa napísať album piesní, ktoré by sa dali spievať pri ohni."


K spolupráci si Radůza prizvala okrem svojich stálych spoluhráčov Josefa Štěpánka a Miloša Dvořáčka i ďalších muzikantov, napríklad tohtoročného držiteľa ceny Anděl v kategórii jazz Jaromíra Honzáka, a tiež Jana Steindörfera či Alexandra Yasinského.

Krst kompletu CD s audioknihou Muž s bílým psem sa uskutoční v rámci špeciálneho vystúpenia Radůzy na výstave Století trampingu v Národopisnom múzeu Národného múzea v Letohrádku Kinských v stredu 24. októbra 2018 od 17:00.


Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z vydavateľstva Supraphon.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti