Hlavná stránka

>

Správy

>

Tublatanka ukončí veľkolepé turné vianočným koncertom v Trenčíne

Tublatanka ukončí veľkolepé turné vianočným koncertom v Trenčíne

06.12.2013 - 15:00 | redakcia

Slovenská rocková stálica Tublatanka ukončí turné k 30. výročiu svojho založenia vianočným koncertom. Ten sa uskutoční 26. decembra v Trenčíne a okrem najväčších hitov kapely na ňom zaznejú aj piesne z albumov Vianočný deň a Poďme bratia do Betlehema.


Formácia Tublatanka na 14-tich vypredaných koncertoch po Českej republike a Slovensku dokázala, že má aj po rokoch dostatok elánu a energie. Svoju rockovú púť ukončí špeciálnym koncertom v trenčianskom Piano Clube (vstupenky), kde vystúpi aj so sláčikovým kvartetom Adventure Strings.

"Celé turné 30 rockov Tublatanky bolo pre nás veľkým sviatkom a zároveň ďalšou veľkou školou. Mali sme výborný pocit, fanúšikovia vytvorili fantastickú atmosféru a haly boli vypredané. Po dva a pol hodine hrania nás úplne dostali, keď skandovali slovo ďakujeme. Vtedy sme mali hrejivý pocit, že tých našich 30 hudobných rokov stálo za to! Ďakujem mojim hlasivkám, že mi na náročnom turné, ale aj dlhé roky na scéne, bez problémov dobre slúžili," uviedol Maťo Ďurinda.

Vstupenky na koncert v Trenčíne:  Predpredaj.sk

Kapela sa rozhodla turné zdokumentovať aj na DVD. Filmový štáb nakrútil 12-timi kamerami a modernou technikou na HD záznam vystúpenia v Prahe a v Brne. "Nakrútili sme aj dokument o Tublatanke, ktorý bude súčasťou koncertného DVD. Točili sme ho na krásnom tradičnom mieste pre našu krajinu, a to na hrade Devín v blízkosti Bratislavy. Fanúšikovia sa tak dozvedia viac informácií o nás a našej histórii. DVD s názvom Tublatanka 30 rockov vyjde na budúci rok," spresnil líder Tublatanky.

"Veľa fanúšikov nám písalo, aby sme náš koncertný program zaznamenali, pretože si to zaslúži. A tiež sa im páčilo  spojenie našich skladieb so sláčikovými nástrojmi. S chlapcami z Adventure Strings sme si dobre rozumeli a tešíme sa na spoluprácu aj na ďalších piesňach," dodal basgitarista Juraj Topor.


Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House.

Foto: Petr Tibitanzl


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti