Hlavná stránka

>

Správy

>

Urban Market ponúkne zážitok z nového priestoru aj pestrý hudobný program

Urban Market ponúkne zážitok z nového priestoru aj pestrý hudobný program

06.12.2017 - 13:00 | redakcia

Koncertné a dídžejské vystúpenia boli súčasťou Urban Marketu už od jeho začiatkov. Túto zimu tomu nebude inak a zážitky z koncertov či dídžejských vystúpení ešte viac umocní atmosféra moderne zrekonštruovaného industriálneho priestoru bratislavskej Mlynice. Obľúbená predajná výstava módy, dizajnu, šperkov a doplnkov tak získa úplne nový rozmer.


Zimný Urban Market sa uskutoční už tento víkend - od 8. do 10. decembra - a dá Bratislavčanom aj návštevníkom z iných miest jedinečnú možnosť pozrieť si unikátne priestory zrekonštruovanej Mlynice na Turbínovej ulici ešte predtým, ako ju zaplnia noví nájomníci. Permanentky na celé podujatie sú v predaji za ľudových 5 eur v sieti Predpredaj.sk.

Svieže gitary, temné beaty aj "tropická" elektronika

Hudobný program, ktorý bude sprevádzať čoraz obľúbenejšie "kreatívne vianočné trhy", v piatok poobede otvorí stará známa postavička bratislavskej hipsterskej scény Marek Bohunický alias Bobsan so svojím energickým setom. Jeho remixy skladieb od kapiel Billy Barman, Para alebo Puding Pani Elvisovej ste už určite začuli na nejednej párty. Večer uzavrie špeciálny audio-vizuálny set Juraja Petáka z kapely Purist a grafickej dizajnérky Michaely Chmelíčkovej, vystupujúcej pod menom VJ Mikaela.

Cez víkend sú počas dňa pripravené koncerty, tentoraz v spolupráci s projektom Demovnica_FM. Predstavia sa indie-pop/rockové skupiny Queer Jane a No Brake, ktoré v relácii zameranej na objavovanie nových talentov zarezonovali už dávnejšie, ale aj relatívne čerstvé objavy Prie100R a Stereofox. Demovnicové kvarteto doplní nový, dark-popový projekt Silvia Speaks.


V spolupráci s vydavateľstvom ajlavmjuzik sa zase predstavia interpreti z jeho portfólia - MtotheG, WhiteAss, Biomat a Beyuz. Poslednému z menovaných v týchto dňoch vychádza nový album Organika - miesto, kde sa človek stretáva s prírodou. Majster tropických beatov Beyuz, inšpirovaný knihou H. Yanagihary Lesní ľudia, vás prostredníctvom hudby unesie preč z civilizácie, do skrytej fantazijnej džungle, v ktorej stále nerušene žijú domorodé kmene.

Na denný program v sobotnú noc plynulo nadviaže afterpárty priamo v priestore Mlynice. Večerný program otvorí elektronický projekt Nightlines, ktorý nedávno obohatil slovenskú hudobnú scénu o album Protisvit. Nasledovať bude koncert legendárnej českej speváčky Moniky Načevy, ktorej budú na pódiu sekundovať DJ Five a Tentato. Spolupracovala s nimi aj na najnovšom albume s názvom Průvan v hlavě, ktorý bude práve na tomto podujatí pokrstený.

Mnohých určite potešia aj Nvmeri, ktorí takisto tento rok vydali nový štúdiový album I Don't Think So a počas jesenného turné následne potvrdili, že sú výborní aj naživo. O poriadnu tancovačku do skorých ranných hodín sa potom postarajú talentovaní dídžeji a producenti. Inkwall možno zahrá aj skladby z ešte nevydaného albumu One life in Delphi a sobotný večer ukončí Biomat.


Rekordný počet predajcov, prednášky aj tvorivé dielne

Urban Market Winter Edition 2017 sa pýši rekordným množstvom prihlásených originálnych lokálnych výrobcov a značiek zo Slovenska a Čiech. Vyberať si budete môcť spomedzi vyše 140 značiek a tvorcov módy, šperkov a doplnkov, produktov pre deti, ale aj ručne vyrábanej prírodnej kozmetiky a dizajnových doplnkov do domácnosti.

Okrem predajnej časti a hudby Urban Market tradične ponúka aj bohatý sprievodný program. V prednáškach a diskusiách sa dozviete, akú budúcnosť má architektúra minulosti a kedy sa industriálnu budovu oplatí zachovať. O téme, ktorá posledné roky stále viac rezonuje v spoločnosti, sa budú pod vedením Ing. Miloty Sidorovej, phD. rozprávať zástupcovia architektonickej obce, developeri aj občianski aktivitsti.

Priaznivcov architektúry určite zaujme aj prezentácia štúdia FAKT, za ktorým stoja štyria mladí nemeckí architekti, ktorí radi experimentujú na hraniciach architektúry. CLUBOVKA na zimnom markete odprezentuje "československé" dizajnérske duo deForm, ktoré sa zameriava na produktový dizajn, nábytok či interiér. V ďalších diskusiách sa dozviete aj to, ako môže plastová kefka pomôcť Slovensku triediť odpad či ktorí Slováci majú potenciál urobiť z našej krajiny eko raj. Pripravené budú tiež tvorivé dielne pre malých aj veľkých a mnoho ďalšie zaujímavé aktivity pre návštevníkov.

Mlynica v Bratislave, vizualizáciaCentrálny multifunkčný priestor Mlynice bude premiérovo hostiť Urban Market


Hudobný lineup zimného Urban Marketu 2017:

Piatok, 8. decembra

16:00 - Bobsan (DJ set)
22:00 - Juraj Peták (Purist) + VJ Mikaela (DJ + VJ set)

Sobota, 9. decembra 

11:00 - Beyuz (DJ set) 
Ako producent spolupracoval s množstvom slovenských raperov, známy je najmä vďaka albumom s "moderným spevákom" Hafnerom. Na konte má aj sólové nahrávky, kde sa viac venuje inštrumentálnej hudbe. Najnovšie mu vychádza platňa s názvom Organika. Pre Rádio_FM zostavuje playlisty Už je dobre_FM.

17:00 - No Brake (koncert)
 
Kapela No Brake debutovala v roku 2013 albumom Hands Indie Air. So singlom New Hope vyhrala súťaž Demovnica_FM a potom viackrát aj hitparádu Rádia_FM Osmička. Rok 2017 na jar privítala druhým štúdiovým albumom Noise Blast.

18:00 - Queer Jane (koncert)
Chytľavé melodické piesne Queer Jane vám pripomenú 60. roky. Na Urban Markete zahrajú piesne z debutového albumu Flowerville (2015), ako aj z druhej štúdiovky Home, ktorá uzrela svetlo sveta vlani v decembri.

20:30 - Nightlines (koncert)
Nightlines, vlastným menom Dominik Kopcsay, je hudobný skladateľ, elektronický hudobný producent a spevák z Bratislavy. Jeho tvorbu charakterizujú pestré elektronické produkcie so spevom a slovenskými textmi. Nedávno mu pod hlavičkou vydavateľstva ajlavmjuzik vyšiel album s názvom Protisvit.

21:30 - Načeva + DJ Five + Tentato (koncert)
Česká speváčka Monika Načeva predstaví svoj nový album Průvan v hlavě, na ktorom spolupracovala s DJ Five, ako aj slovenským beatmakerom Tentato. Krehké slová spievané drsne zamatovým hlasom Načevy dopĺňajú temne vŕzgajúce a úderné beaty.

22:45 - Nvmeri (koncert)
Slovenská kapela na svetovej úrovni, aj tak sa dajú právom charakterizovať Nvmeri (predtým The Uniques). Tento rok im vyšiel už tretí štúdiový album (druhý pod názvom Nvmeri) s názvom I Don't Think So, ktorý sa stretol s množstvom pozitívnych ohlasov od fanúšikov aj odbornej verejnosti.

00:00 - Inkwall (DJ set)
S novým albumom sa hlási aj mladý talent slovenskej elektronickej scény Inkwall. Vo svojej tvorbe sa nebojí experimentovať s rôznymi žánrami, o čom vás presvedčí aj skladbami z najnovšieho počinu One Life in Delhi.

1:30 - Biomat (DJ set)
Jedna zo stálic slovenskej klubovej scény okrem dídžejingu a hudobnej produkcie ovláda aj umenie turntablismu. Príďte sa presvedčiť.

Nedeľa, 10.12.

11:00 - MtotheG (DJ set)
Vydavateľ, producent, promotér a zberateľ vinylov, ktorý stojí za urbánnou značkou ArtAttack aj vydavateľstvom ajlavmjuzik.

15:00 - Silvia Speaks (koncert)
Nový projekt na slovenskej scéne vo svojej tvorbe používa klavírne tóny v kombinácii s mikroelektronikou a synthovými zvukmi, ktorými obaľuje svoje expresívne texty.

16:00 - Prie100R (koncert) 
Kapela prie100r má na konte videoklip k debutovej skladbe Pod krídlami z oleja a so skladbou Modelujem z vône vyhrala 169. kolo súťaže mladých talentov Demovnica_FM. Popri zbieraní skúseností na koncertných pódiách sa kapela pilne venuje nahrávaniu ďalších skladieb s jasným cieľom vydať v roku 2018 svoj debutový album.

17:00 - Stereofox (koncert)
Elektronicko-gitarové duo s nádychom psychedélie. Viktória Šmídová a Radim Kocourek tvoria presne štruktúrované piesňové formy, ktoré striedajú abstraktné improvizované pasáže. Do sveta zatiaľ vypustili jeden demo album s názvom Layers.

18:00 - WhiteAss (DJ set)
Trnavský DJ WhiteAss má za sebou koncertné vystúpenia so Strapom aj živelné akcie v rodnom meste. Urban Market ukončí selekciou hudby nesúcou sa v duchu hip-hopu a turntablismu.

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Všetky ďalšie informácie o podujatí a programe nájdete na www.urbanmarket.sk.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka podujatia Denisa Chylová. Tlačové materiály sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti