Hlavná stránka

>

Správy

>

Na Colours of Ostrava príde aj Rag'n'Bone Man, autor hitov Human a Skin

Na Colours of Ostrava príde aj Rag'n'Bone Man, autor hitov Human a Skin

06.12.2018 - 16:10 | redakcia

Ďalšou ohlásenou hviezdou festivalu Colours of Ostrava 2019 je talentovaný spevák Rag'n'Bone Man, ktorý sa preslávil pred dvoma rokmi vďaka veľkému rádiovému hitu Human. V Ostrave zažije svoju českú festivalovú premiéru. Okrem neho príde aj energická francúzska elektronicko-rocková kapela Shaka Ponk, ktorá sa na Colours vráti po štyroch rokoch.


"Hit Human pozná z rádií asi každý. Kto však zažil aj open-air koncerty Rag'n'Bone Mana, napríklad na festivaloch Roskilde alebo Lollapalooza, tak dosvedčí, že ide o strhujúci zážitok. Skvelý hlas aj vynikajúca kapela," teší sa z najnovšieho úlovku riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Keď sa 33-ročný hudobník, vlastným menom Rory Charles Graham, dostal do hľadáčika britských a svetových médií, prirovnania k velikánom ako sú Joe Cocker či Johnny Cash na seba nenechali dlho čakať. Medzi jeho fanúšikov sa zaradil aj Elton John, ktorý ho opísal ako brilantného umelca.


Trojnásobný držiteľ BRIT Awards má na rukách vytetované slová blues a funk a keby ich mal viac, mohol by pribudnúť aj gospel, soul, hip-hop, rock, pop a možno i country.Inšpiroval sa však najmä od starých amerických bluesmanov, svojich prvých veľkých hudobných vzorov. Potom k nim pridal hip-hopových strelcov a akokoľvek to k sebe nepasuje, svet beatov, rapu a blues sa mu podarilo počas niekoľkých rokov usadiť pohodlne vedľa seba.

"Milujem príbehy, milujem Johnnyho Casha a tradičnú folkovú hudbu, rovnako ako blues. Pre mňa sa prekrývajú. Keď chcem, aby mi ľudia verili, čo spievam, potom musím pieseň spievať s presvedčením a musím jej zároveň veriť sám," povedal o sebe v jednom z rozhovorov.

EP nahrávkou Wolves z roku 2014 zaujal, masívny záujem však na seba pritiahol až o dva roky s hitom Human, ktorý, rovnako ako jeho nasledujúci singel Skin, prekypuje emocionalitou a vášňou. Po vydaní dvoch veľkých skladieb nastal ideálny čas na vydanie jeho debutového albumu Human, ktorý sa vo Veľkej Británii stal jedným z najrýchlejšie predávaných mužských albumov tejto dekády.


Ďalším čerstvo potvrdeným menom je francúzska kapela Shaka Ponk, ktorá vo svojich divokých vystúpeniach kombinuje rock a elektroniku s výraznými projekciami, kde dominuje virtuálna opica Mr. Goz. "Štýlom nie sme žiadni úzkostlivci a nikto z nás ani poriadne nevie, kam patríme. Nejaký smer? Nezmysel. Máme radi elektroniku, punk, rock, metal, hip-hop, ragga a tlačíme to do ľudí, ako nám povie Mr. Goz, do tej doby, než im začnú krvácať uši," tvrdí spevák a grafik Frah.

A ich názov? Jednoduchá odpoveď: Shaka, jedno z mien Buddhu, a Ponk ako indiánsky kmeň Ponkov. Alebo inak: Shaka ako shake a Ponk ako punk. Víťazi prestížnej francúzskej hudobnej ceny Victoires de la Musique a dvojnásobní držitelia MTV Europe Music Awards zostávajú francúzskou rockovou senzáciou aj po vydaní nového albumu The Evol' - ide o skratku pre Evolution, ktorá sa však nebezpečne blíži k slovu Evil, no predovšetkým je anagramom pre Love, teda lásku, ktorá je snáď jedinou možnou spásou ľudstva.


Osemnásty ročník festivalu Colours of Ostrava sa uskutoční od 17. do 20. júla 2019. Prvými oznámenými menami boli v predchádzajúcich týždňoch The Cure, Florence + The Machine, Mogwai, Mariza, Xavier Rudd Lewis Capaldi. Program na 20 scénach ponúkne cez 350 programových bodov - popri koncertoch viac ako 120 zahraničných a domácich kapiel taktiež diskusie v rámci medzinárodného fóra Meltingpot, divadlá, workshopy, filmy, výtvarné inštalácie a ďalšie sprievodné aktivity.

Pozrite si aftermovie z ročníka 2018:   


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér festivalu pre Slovensku Zdenko Hanout. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnej stránke festivalu na www.colours.cz.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti