Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Akustika si videoklipom Better Day pripomína krásne letné dni

Kapela Akustika si videoklipom Better Day pripomína krásne letné dni

07.01.2019 - 14:00 | redakcia

Slovenská skupina Akustika absolvovala od vydania albumu Zastavme svet množstvo skvelých koncertov, na ktoré im vždy zavítali vďační fanúšikovia. Práve pre nich uverejnili hudobníci oficiálne video k pesničke Better Day. Klip ponúka vzácne zábery zo súkromných archívov členov kapely, z krstu, festivalov či kapelovej dodávky.


Akustika píše slovenské texty, ktoré zvykne občas dopĺňať ukrajinčinou. S angličtinou muzikanti koketovali v pesničke Rastaman, Better Day je však prvou výlučne anglickou skladbou. Otextoval ju Stano Rusyn. "V živote mávame dobré aj zlé dni, treba to vedieť prijať  a pritom myslieť stále pozitívne, pretože myšlienky majú schopnosť zhmotniť sa. Treba sa poučiť zo zlých vecí a neopakovať svoje chyby. Preto, keď budeme myslieť pozitívne, budú sa nám diať dobré veci."

Oficiálne video natočil Mário Lüttmerding, ktorý s kapelou absolvoval niekoľko ciest na ich koncerty, aby nazbieral dostatok materiálu. Práve táto pesnička dala spoločne s videoklipom myšlienku aktuálnemu turné. Ako priznáva Peter Kovalčík: "Odkedy sme vydali album Zastavme svet máme stále lepší a lepší deň. To sa prenieslo do videoklipu a chceme ním v tomto čase pripomenúť našim fanúšikom, ako sme si aj vďaka ním užili leto. Verím, že sa nám podarípriniesť slnko a letnú pohodu aj do klubov."


Zamerané na zahraničie

Minulý rok mali hudobníci možnosť odprezentovať svoju tvorbu v zahraničných rádiách. Okrem Better DayRastaman boli nasadené ďalšie dve slovenské skladby v reláciách o zaujímavej zahraničnej hudbe v Austrálii a Španielsku. Podľa slov Petra Kovalčíka zaujali viac práve anglické skladby, vďaka tomu, že poslucháči rozumeli textu. "K slovenským pesničkám napísali na sociálnych sieťach, že síce nerozumejú textu, ale naša hudba ich baví."

Hudobníci veria, že hoci robia slovenské pesničky, aj Better Day sa dostane do uší fanúšikov, keďže dnes už ľudia bežne rozumejú anglicky. Podobné to bolo so singlom Rastaman, ktorý si s nimi spieva celá sála. Muzikanti sú pripravení na turné, ktoré odštartujú už tento piatok v Prešove na Stromoradí, kam ich prídu podporiť významní hostia - Edo KlenaDzigi Džabur. "Dáme so seba všetko, hlavné je, že prídu ľudia, lebo v skúšobni si môžeme hrať sami pre seba kedykoľvek. Určite s našimi hosťami spravíme aj niečo naživo na koncertoch. Máme nejaké tipy, ale uvidí sa až priamo na mieste," pozýva Filip Činčala.

Termíny Zastavme svet Tour 2019:

11. 1.  - Prešov, Stromoradie (+ Edo Klena, Dzigi Džabur, DJ APG, DJ Elnot)
12. 1. - Košice, Tabačka Kulturfabrik (+ DJ Elnot)
25. 1. - Banská Bystrica, Klub 77 
26. 1. - Žilina, Smer Klub 77 - Music Bar 
8. 2. - Tatranská Lomnica, Switch Club 
14. 2. - Nitra, Music a Cafe (+ Erik Šulc & Tribal Colours)
15. 2. - Bratislava, Kulturák Klub (+ Erik Šulc & Tribal Colours)
16. 2. - Trnava, Malý Berlín (+ Erik Šulc & Tribal Colours)

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Redakciu Hudba.sk informoval za kapelu PR manažér Edo Kopček. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Marek Lukáč


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti