Miláčikovia festivalu Pohoda sa 18. marca opäť predstavia slovenskému publiku. Tentokrát prídu do Košíc, aby fanúšikom priniesli svieže hojdavé melódie a vypredali ďalší klub.


Izraelské indie-popové duo z Tel Avivu Lola Marsh tvorí melodickú hudbu s retro šarmom. Speváčka Yael Shoshana Cohen a multiinštrumentalista Gil Landau sú dvojicou s otvoreným srdcom, ktorých priateľstvo je cítiť. Ich texty sa točia okolo lásky a túžby, pochybností o nás samých a toho, ako žiť spokojný život.


Okrem týchto ingrediencií je to predovšetkým hlas Yael, ktorý dáva ich piesňam charakteristický lesk: znie sladko aj drsne zároveň, ako sladká čerešňa s príchuťou chilli, zhŕňa jedna z recenzií na ich nový album. Shot Shot Cherry (2022) je zmesou nákazlivého retro popu, orchestrálnych melódií a dojemných balád. Hovoria, že nahrali zbierku hrejivých a upokojujúcich piesní, na ktoré sú naozaj pyšní.

"Svet sa uzavrel a my sa zamestnali tým, že sme sa schovali do štúdia. Stálo nás to veľa úsilia, aby sme našli inšpiráciu a získali múzy na svoju stranu. Najskôr prišli balady, ako liek na uzdravenie, a potom sme sa pristihli, že objavujeme miesta, kam sme sa ešte nedostali, a pritom sa náramne bavíme," dodávajú Lola Marsh, ktorých koncerty sprevádza povesť fantastických, živelných koncertov.

Svoj najambicióznejší a najrafinovanejší album, z ktorého srší autentickosť aj prívetivý humor, predstavia prvýkrát v sobotu 18. marca v DKC Veritas v Košiciach. Vstupenky kúpite na Predpredaj.sk.


Zdroj: PR / Predpredaj.sk (Hudba.sk edit)