Hlavná stránka

>

Správy

>

Rytmus na Music City skončí pod mostom!

Rytmus na Music City skončí pod mostom!

07.05.2012 - 15:13 | redakcia

Piešťanský raper Rytmus, nepochybne najkontroverznejšia postavička slovenskej hudobnej scény, tentokrát skutočne "zabil". Hudobník obletovaný fanúšikmi a roky zabývaný na špičke slovenského šoubiznisu, už túto sobotu rozloží svoju aparatúru pod mostom Lafranconi.


Akcia Music City ukáže už tento víkend v Bratislave, že koncertom môžu dodať poriadne grády netradičné miesta. V prípade hlavného pódia (Main stage) pôjde o umiestnenie pod mostom Lafranconi. Od tretej hodiny poobede tam vystúpia jedna po druhej kapely Lavagance, Puding pani Elvisovej, Hex, Vidiek a na záver spomínaný Rytmus, ktorého doplnia ďalší členovia skupiny Kontrafakt.

Umiestnenie hudobného pódia pod Most Lafranconi má zaujímavý historický kontext. Málokto z Bratislavčanov vie, po kom je most vlastne pomenovaný, a aj dotyčný by sa tomu čudoval. Napriek jeho zásluhám pri rozvoji Bratislavy sa totiž Slovákom podarilo jeho meno skomoliť...

Enea Grazioso Lanfranconi bol talianskym staviteľom, architektom a vedcom. Pôsobil v Bratislave v druhej polovici 19. storočia a venoval sa ochrane mesta pred záplavami a mapovaniu vodnej cesty po Dunaji. Býval na mieste dnešnej Fakulty telovýchovy a športu. Vlastnil aj bratislavský kameňolom a mestský palác, v ktorom dnes sídli ministerstvo životného prostredia. Lanfranconi bol aj patrónom umenia, časť svojej nemalej zbierky umeleckých diel dokonca venoval bratislavskému mestskému múzeu.

Z vďaky za jeho zásluhy v staviteľskom a kultúrnom rozvoji Bratislavy bol po ňom pomenovaný internát a neskôr most, no akosi sa z jeho mena vytratilo "n". Do lokality sa krátko po výstavbe mosta vrátilo umenie aspoň v podobe street artu a graffiti, ktoré pokrývajú väčšinu spodnej časti mosta na strane z Mlynskej doliny, kde sa nachádza parkovisko. Práve na tomto nie príliš vábnom, no z hľadiska bratislavskej histórie a kultúry zaujímavom a významnom mieste, vyrastie v sobotu hlavné pódium tohtoročného Music City.

Music City Bratislava - 12. máj

Main stage
15:00 - Lavagance
16:30 - Puding Pani Elvisovej
18:00 - Hex
19:30 - Vidiek
21:00 - Rytmus a Kontrafakt

kompletný program


Informácie pre Hudba.sk poskytol Jozef Obert, PR manažér podujatia.

Foto: Facebook.com/Rytmusjepan


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti