Hlavná stránka

>

Správy

>

Dánska zostava The Asteroids Galaxy Tour chystá prvý sólový koncert v Bratislave

Dánska zostava The Asteroids Galaxy Tour chystá prvý sólový koncert v Bratislave

07.06.2019 - 09:00 | redakcia

Dánska psych-popová formácia The Asteroids Galaxy Tour je ďalším interpretom, ktorý sa na jeseň ukáže v Bratislave v rámci série Dobrý výber. Vo štvrtok 6. novembra sa skupina na čele s 35-ročnou speváčkou Mette Lindberg predstaví v Majestic Music Clube (MMC).


Pre kapelu z Kodane to bude vôbec prvé sólové vystúpenie u nás. Fanúšikovia ju môžu poznať zo slovenských festivalových pódií, ešte v roku 2012 vystúpila na Electronic Beats aj na Pohode a vlani na Topfeste. Prvá séria vstupeniek na bratislavský koncert sa už predáva za úvodných 19 eur, a to v sieti Predpredaj.sk.   

The Asteroids Galaxy Tour sa v slovenskej metropole zastavia v rámci krátkeho európskeho turné, na ktorom oslavujú desať rokov od vydania svojho debutového albumu Fruit (2009). Neobyčajná popová zmes retro znejúcej nahrávky vtedy zaujala fanúšikov nielen v Európe. Nepochybne jej pomohlo aj to, že si jednu zo skladieb z albumu, singel Around the Bend, vybral do reklamy gigant Apple. Bola to reklama na iPad Touch, takže dnes už je jasné, že dánska kapela túto technologickú vychytávku prežila o niekoľko rokov.


Po prestávke aj s novou tvorbou v Bratislave

Po debutovej nahrávke nasledovali ešte albumy Out of Frequency (2012) a Bring Us Together (2014) a niekoľkoročná prestávka, ktorá našťastie pred vyše rokom skončila. Producent Lars Iversen, Mette Lindberg a ďalší hudobníci medzitým začali pracovať na nových veciach. Nové single Surrender, Apollo a Boy by nemali vynechať ani v známom klube na Karpatskej.  

Vystúpenie The Asteroids Galaxy Tour, naplánované na 6. novembra, bude súčasťou spomenutej koncertnej série Dobrý výber, ktorú z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a SOZA. Prvým podujatím z nej bol len nedávno skvelý koncert britského muzikanta BenjamineClementinea.

Už o dva týždne sa vďaka Dobrému výberu slovenským fanúšikom predstaví berlínsky hudobník Apparat (21. júna, MMC, Bratislava) a na jeseň je avizované vystúpenie švédskej formácie Movits! so slovenskou predkpelou Malalata (15. novembra, MMC, Bratislava).  

Vstupenky:  


Redakciu Hudba.sk informoval za organizátorov PR manažér Ján Papač. Tlačovú správu sme upravili. 


Foto: Malthe Rostrup


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti