Hlavná stránka

>

Správy

>

Nový objav na domácej scéne ERØ prichádza s chytľavým debutovým singlom

Nový objav na domácej scéne ERØ prichádza s chytľavým debutovým singlom

07.06.2019 - 11:00 | redakcia

Úprimnosť a autentická výpoveď sú charakteristické pre debutový singel nového objavu na slovenskej hudobnej scéne, ktorý si hovorí ERØ. Jeho skladba Naspäť tam prehovára o túžbe vrátiť sa do detských bezstarostných čias.


Erik Žigmund alias ERØ v skladbe Naspäť tam hovorí o tom, ako by sa najradšej vrátil do detstva a nemusel by riešiť "dospelácke" veci. Otravuje ho práca, škola a zodpovednosť. Naráža na falošných kamarátov, etiketu a tradície. Vo videoklipe si dokonca vyholil hlavu, čím chcel poukázať na módne dogmy. Hovorí, že každý si môže vybrať život, aký chce, a treba si ho poriadne užívať.

"Najradšej by som išiel naspäť tam, vyhýbal sa všetkým otázkam. Bál sa príšer posteľných, s baterkou svietil do neznámych," spieva ERØ v refréne chytľavej skladby, pričom ďalej priznáva, že by sa chcel žiť život sprevádzaný R&B hudbou. Text si napísal mladý hudobník sám a s hudbou mu pomohla Mirka Čonková. Producentsky skladbu zastrešil Erik "Losos" Horák (Noisecut, Zlokot...). 


Erik Žigmund pochádza z Trenčína, je študentom hry na gitare na VŠMU v Bratislave a popri škole skladá hudbu, v ktorej sa miešajú žánre ako folk, jazzu, indie rock, pop a R&B. Okrem gitary hrá aj na klavíri a spieva. Medzi jeho najväčšie inšpirácie patria Amy Winehouse, ZAZ či Stevie Wonder.

Hudbe sa venuje odmalička, ale skladá a koncertuje dva roky. Zložil už viac ako 40 skladieb, ktoré sa chystá postupne nahrať v štúdiu. Taktiež skladá hudbu do rôznych študentských filmov. Spolupracuje aj s Borekom Suchánkom alebo Juliánou Hamranovou. 

Redakciu Hudba.sk informoval Erik Žigmund. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti