Hlavná stránka

>

Správy

>

Kristína prekvapila piesňou Láska bombová. Podľa Peteraja dozrela na vážny text

Kristína prekvapila piesňou Láska bombová. Podľa Peteraja dozrela na vážny text

07.09.2016 - 09:30 | redakcia

Slovenská speváčka Kristína pripravila pre svojich fanúšikov singel, ktorým určite mnohých prekvapí. Láska bombová je napriek odľahčenému názvu po sérii vtipných a veselých hitov ich presným opakom. Je to emotívna popová pieseň, vďaka ktorej sa ocitla v novej umeleckej polohe.


Singel vznikal vyše dva roky a aranžmány nahrávala Kristína s orchestrom Slovenského rozhlasu. Na tvorbe piesne spolupracovala s tradičným tandemom - hudbu jej opäť zložil Martin Kavulič a text napísal Kamil Peteraj - avšak od jej predošlých počinov sa svojou atmosférou a vyzretosťou výrazne líši. Aj samotný uznávaný textár vraví, že na tento typ piesne musela krásna speváčka dozrieť. Teraz je podľa neho už schopná "precítiť to veľké, čím nás láska až do základov zasiahne".

  
V úplne inej polohe

"Základ pesničky vznikol asi pred dvoma rokmi a odvtedy som ju stále odsúvala zo stola. Čakala som na správny impulz a ten prišiel na krátkej dovolenke v Taliansku. Vtedy som si prečítala jednu veľmi zaujímavú knihu, ktorej príbeh ma natoľko inšpiroval, že som sa konečne pustila do tejto dlho odkladanej skladby. Po mojich zábavných a veselých piesňach ako boli Ta ne a Si pre mňa best som sa rozhodla zmeniť žáner a urobiť niečo vážnejšie, s inou témou a v úplne inej polohe, ako je u mňa zvykom," hovorí sympatická speváčka, celým menom Kristína Peláková.  

O tom, že pieseň je skutočne čímsi celkom netradičným v Kristíninej doterajšej tvorbe, hovorí aj jej dvorný textár Kamil Peteraj, ktorý aj doteraz vždy opisoval spoluprácu s mladou speváčkou len superlatívmi. Teraz dodáva, že dozrela.  "Ako to povedal klasik? Život nie je to čo chceme, ale to, čo máme. To platí aj pre lásku. A snáď aj pre tú, ktorej vyznania si dnes ľudia esemeskujú. Niekedy zraňuje naše ego tým, že očakávame v nerovnovážnom vzťahu od nej viac ako môžeme dostať. Kristíne som dal tento text preto, že dozrela spevácky, ale aj vnútorne, a je schopná precítiť to veľké, čím nás tento ľudský cit až do základov zasiahne. A napriek tomu, že pocit sklamania ešte dlho v reminiscenciách doznieva, si dokážeme raz povedať: bolelo, trápilo, bolo to šialené, ale stálo to za to," vysvetľuje Kamil Peteraj.  

Okrem tradičného autorského tanedemu, s ktorým Kristína spolupracuje už roky, sa na novinke aranžérsky podieľali aj Marián Kavulič a Adam Kuruc. "Na tejto piesni ako aj na ďalších, ktoré pripravujem na nový album, som aranžmány nahrávala s orchestrom v Slovenskom rozhlase pod dirigentskou taktovkou Adriána Kokoša. Verím, že sa singel bude mojím fanúšikom páčiť. Leto som mala väčšinou pracovné, veľa sme koncertovali a pracovali na nových piesňach na album. Viac zatiaľ neprezradím, len to, že vyjde už čoskoro," hovorí s úsmevom Kristína. Ako dodáva, nový singel Láska bombová si budú môcť fanúšikovia vychutnať naživo na jej jesennom česko-slovenskom turné. U nás vystúpi 22. novembra v Angels Aréne v Košiciach a 7. decembra v Aegon Aréne v Bratislave.  

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House.

Foto: Lýdia Jušková, archív


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti