Hlavná stránka

>

Správy

>

V Prahe mal premiéru nový muzikál J. Ďurovčíka so skladbami skupiny Elán

V Prahe mal premiéru nový muzikál J. Ďurovčíka so skladbami skupiny Elán

07.09.2019 - 15:00 | redakcia

Voda a krv nad vodou je názov nového muzikálu Jána Ďurovčíka so skladbami skupiny Elán. Príbeh na motívy knihy Gróf Monte Cristo Alexandra Dumasa mal vo štvrtok 5. septembra premiéru v pražskom Divadle Kalich.


Vypredaná premiéra sa stretla s nadšenými reakciami divákov, ktorí tvorcov na konci odmenili dlhým potleskom v stoji. Hlavní tvorcovia sa po trojhodinovom predstavení prihovorili divákom v sále. Ďurovčík v návale emócií povedal len dve vety: "Milujem divadlo. To je všetko". Choreograf a režisér následne na pódium zavolal Joža Ráža, Jána Baláža a Vaša Patejdla. Líder skupiny Elán Ráž sa režisérovi poďakoval slovami: "Ja by som vyzdvihol úlohu Jána Ďurovčíka, ktorý to geniálne spracoval a bez neho by to nebolo. Ďakujeme."

Za výborný označil nový Ďurovčíkov muzikálový počin Patejdl, ktorý pripravoval nové aranžmány známych elánovských hitov. "Aj ja si pripadám ako jeden z otcov dieťaťa, ktoré sa práve narodilo. Je to trochu iný pomer, dieťa trvá deväť mesiacov, mne to trvalo šesť mesiacov, kým sme to celé dali dokopy a teraz je ten plod na svete. Tá práca sa vyplatila," konštatoval. Líder elánistov podčiarkol, že najdôležitejším v celom projekte je Ďurovčík, ktorý ho vymyslel, zrežíroval a pripravil choreografiu. "Keby sme boli v Amerike, tak toto je svetový hit," vyhlásil Ráž.
      
Elán a Ján Ďurovčík už v minulosti uviedli spoločný muzikál Ôsmy svetadiel, pre ktorý vznikla aj skladba Len kým tu si. Tá sa neskôr objavila aj ako bonusová nahrávka Elánu na reedícii albumu Živých nás nedostanú. "Pre Ôsmy svetadiel sme pripravili skladbu Len kým tu si, z ktorej sa stala alfa a omega ženského muzikálového spievania, merná minca vysokého sopránového veľkoáriového spievania," poznamenal Ďurovčík. V novom muzikáli Voda a krv nad vodou je takisto skladba pre muzikál na mieru - Vinný aj nevinný. Pod hudbu sa podpísal Vašo Patejdl, autorom textu je Ľubo Zeman. "Povedal som im, aké je miesto, že potrebujem použiť spojenie vinný - nevinný. Vašova hudba bola na prvú a Ľubošov text detto. Potom sme to len upravili do árie," uzavrel režisér.

Zdroj: TASR
Foto: Instagram.com/elanrock


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti