Hlavná stránka

>

Správy

>

Jana Kirschner sa stala nositeľkou Identifikačného kódu Slovenska

Jana Kirschner sa stala nositeľkou Identifikačného kódu Slovenska

07.10.2014 - 09:00 | redakcia

Speváčka a skladateľka Jana Kirschner sa aktuálne teší viacerým úspechom. Zložila hudbu k filmu Deti, nahrala album Moruša Čierna a dočkala sa aj netradičnej pocty. Jej tvorbu a umenie totiž ocenili prestížnou cenou Identifikačný kód Slovenska, ktorú udeľuje občianske združenie Artem významným tvorcom kultúry.


"Toto ocenenie je veľmi zaujímavé najmä preto, lebo je spektrálne veľmi široké. Vedľa mňa sedel významný profesor Michal Valent a nórska výtvarníčka Britt Boutros Ghali. Úprimne priznávam, že som niektorých z nich vôbec nepoznala. O to väčší je to pre mňa prínos a som vďačná, že som mohla byť súčasťou tohto večera," povedala Jana Kirschner.

Identifikačný kód Slovenska udeľovali na Bratislavskom hrade už po ôsmykrát. Tento rok ocenenie okrem Jany Kirschner získali herci Zdena Grúberová, Jozef Vajda, moderátorka Adela Banášová, výtvarníci Marek Ormandík, Gordana Turuk, česká speváčka Lenka Filipová a ďalší.

"Mimoriadnosť tejto speváčky možno charakterizovať aj takto: sú takí, ktorí tak rýchlo ako sa objavili aj odídu. A potom sú umelci. Ich cesta k momentu, aby ich publikum objavilo bola nielen dlhá, ale predovšetkým náročná. Ale preto zostávajú natrvalo," uviedol Janu Kirschner PhDr. Ľuboslav Moza z občianskeho združenia Artem.

Jana Kirschner

Najodvážnejší album Jany Kirschner

Jana Kirschner aktuálne dokončila úspešný projekt Moruša, ktorý je rozdelený na dve časti - Biela a Čierna. Do jeho nahrávania sa zapojili takmer dve desiatky muzikantov zo Slovenska, Česka a Veľkej Británie. Moruša Biela vyšla minulý rok vo vydavateľstve Slnko Records a stretla sa s obrovským úspechom nielen u fanúšikov, ale i hudobných kritikov a získala rešpekt a uznanie aj v zahraničí. Teraz speváčka dokončila druhú časť s názvom Moruša Čierna, ktorá vyjde 27. októbra.

"Moruša Čierna je donahrávaná. Som šťastná, že sme ju dokončili včas. Na albume je deväť skladieb. Je to môj doteraz najodvážnejší album a som presvedčená, že aj naprekvapivejší. Bola to pre mňa obrovská výzva, nielen spevácka, ale i autorská. Je to krásny kus práce a zdá sa, že sa nám opäť podarilo vytvoriť niečo nové a posunúť sa ešte o kúsok ďalej," dodala Kirschner.

Jana Kirschner - Moruša Čierna

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House. Text článku bol upravený redakciou.

Foto: René Miko


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti