Hlavná stránka

>

Správy

>

The Ills odohrali dva koncerty na Islande: plné kluby a zážitok na celý život

The Ills odohrali dva koncerty na Islande: plné kluby a zážitok na celý život

07.11.2016 - 11:50 | redakcia

"Bolo to úžasné! Neuveriteľne sme si to užili," unisono komentujú členovia The Ills svoj pobyt v hlavnom meste Islandu Reykjavíku, kde sa ako prvá slovenská skupina v histórii predstavili na prestížnom festivale Iceland Airwaves. Obidva ich koncerty boli beznádejne zaplnené a po obidvoch sa im dostali nadšené ovácie.


The Ills sa najskôr vo štvrtok 3. novembra predstavili v rámci hlavného festivalového programu v obľúbenom klube Húrra. Predovšetkým pre basgitaristu to bol silný zážitok. "Keď sme dorazili na zvukovku, personál klubu sa nám ospravednil, že nemajú aparáty, na akých bežne hrávame. Za to mi ponúkli basové kombo skupiny Sigur Rós," smeje sa Peter Berák.

Chalani svoj prvý islandský koncert venovali zosnulému novinárovi Jurajovi Kušnierikovi, veľkému fanúšikovi hudby, Islandu a Airwaves, za čo si vyslúžili veľký potlesk od skupinky slovenských fanúšikov, ktorí sa prišli na koncert pozrieť. Väčšinu divákov však tvorili buď domáci alebo zahraniční návštevníci festivalu. A tí nešetrili aplauzom ani po jednej skladbe.

The Ills v Reykjavíku, november 2016

Naopak, niekoľkí z nich sa prišli pozrieť aj na druhý islandský koncert Slovákov do tzv. "off-venue" - Whiskey Baru Dillon v sobotu 5. novembra. Dillon je takmer v každom islandskom sprievodcovi označovaný za tajný klenot mesta a vďaka koncertu The Ills sa zaplnil aj napriek skorému popoludňajšiemu času koncertu. Keď gitarista Miroslav Luky divákom prezradil, že jeho kolega Martin Iso Krajčír oslavuje narodeniny, celý klub mu zaspieval Happy Birthday. "Boli to hádam najkrajšie narodeniny," priznal sa Iso. "Celý tento pobyt na Islande bol úchvatný. Síce trval len krátko, ale bol nesmierne intenzívny."

Bubeník Ľuboš Hodás si rovnako pochvaľoval: "Veľmi sme sa tešili, no nevedeli sme, čo máme očakávať. A napokon obidva koncerty vypálili úplne parádne. Kluby boli plné, ľudia výborne reagovali a sme šťastní, že to tak vypálilo. Bol to krásny pocit, keď fanúšikovia z takéhoto silného hudobného národa, akým je Island, tlieskajú našej kapele."

The Ills mali okrem dvoch koncertov na programe aj promo fotenie a niekoľko rozhovorov pre zahraničné médiá, napríklad pre renomovaný videokanál Toazted. "Je naozaj dobrý pocit vidieť, že sa slovenská skupina môže pokojne porovnávať so zahraničnými. Obidva koncerty The Ills boli toho dôkazom," dodáva Tatiana Lehocká z agentúry Real Something, ktorá The Ills zastupuje. "Bolo vidno, že chalani si to všetko dianie okolo nich užívajú naplno a to sa prejavilo aj na pódiu. Myslím si, že si tu spravili naozaj dobrú reklamu."

Prečítajte si tiež: Na The Ills môžeme byť hrdí, novinkou konkurujú zahraničným post-rockerom


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Mário Gešvantner z agentúry Real Something. Viac sa dozviete na stránkach www.facebook.com/theills, www.facebook.com/someREALthing a icelandairwaves.is

Foto: Tatiana Lehocká


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti