Hlavná stránka

>

Správy

>

Rockeri X Ambassadors mieria na Slovensko! Svoj nový album predstavia v MMC

Rockeri X Ambassadors mieria na Slovensko! Svoj nový album predstavia v MMC

07.11.2019 - 13:00 | redakcia

Americká rocková kapela X Ambassadors (známa aj pod skratkou XA) tento rok vydala svoj druhý štúdiový album Orion, ktorý v rámci svetového turné predstaví na budúci rok aj v Európe. Medzi jej koncertnými zastávkami je prvýkrát aj Slovensko - v bratislavskom Majestic Music Clube vystúpi 9. marca 2020.


X Ambassadors sú na scéne len desať rokov, no už sa môžu pochváliť množstvom úspešných spoluprác s kapelami ako Imagine Dragons, The Lumineers, Panic at the Disco!, Jimmy Eat World alebo s najpredávanejším raperom histórie Eminemom.

Okrem toho si vyslúžili aj nomináciu na Billboard Music Awards v kategórii Najlepšia rocková skladba za singel Renegades (2015). Videoklip k nej má na Youtube takmer 30 miliónov prehratí, paradoxne ešte úspešnejšie je lyric video, ktoré sa blíži k hranici 200 miliónov zhliadnutí. Najlepší spôsob, ako sa naladiť na koncert, je však pozrieť si niektoré z koncertných videí s týmto hitom:


Trojčlennú zostavu tvoria bratia Sam (spev) a Casey (klávesy) Harrisovci a bubeník Adam Levin. Debutovali v roku 2012 albumom Litost, ten však vydali ešte pod názvom Ambassadors. Za ich oficiálny prvý album je preto považovaná až nahrávka VHS z roku 2015. Vydali tiež niekoľko EP a najnovším prírastkom v ich diskografii je spomínaný album Orion, ktorý vyšiel v júni tohto roka.

Novinka je najosobnejším počinom kapely, čo sa odráža nielen v samotných pesničkách. Zaujímavý je aj obal nahrávky, kde členovia skupiny stoja v čiernom priestore osvetlení žltými reflektormi. "Môj brat, klávesista Casey, má od narodenia poškodený zrak. Vidí len asi na 10% a najlepšie rozoznáva vysoko kontrastné obrysy v týchto farbách. Album preto vyzerá takto, aby z neho mal niečo aj on, a na vinyloch je použité aj Braillovo písmo, aby si aj nevidiaci fanúšikovia vedeli prečítať, čo tam je napísané," vysvetľuje spevák Sam Harris.

Svoj premiérový koncert na Slovensku odohrá kapela X Ambassadors 9. marca 2020 v Majestic Music Clube v Bratislave. Lístky sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.


Vstupenky:  

Redakciu Hudba.sk informovala Linda Cisárová z usporiadateľskej agentúry XL Promotion. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Facebook.com/XAmbassadors


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti