Hlavná stránka

>

Správy

>

Tublatanka podporuje mladých slovenských rockerov

Tublatanka podporuje mladých slovenských rockerov

07.12.2012 - 15:00 | redakcia

Členovia skupiny Tublatanka sa rozhodli popri svojich vlastných aktivitách čoraz viac pomáhať mladým slovenským skupinám, ktoré podľa nich nedostávajú taký priestor, aký by si zaslúžili. Talentovaným hudobníkom z rockovej scény pomáhajú producentsky pri tvorbe albumov a pozývajú ich ako predskokanov na svoje koncerty.


Skupina Tublatanka sa na hudobnej scéne úspešne pohybuje takmer 30 rokov. Nedávno vydala výberový album Najväčšie hity No. 3 - Cítim sa fajn, ktorý obsahuje 19 piesní z ostatných štyroch albumov. V súčasnosti sa členovia kapely zameriavajú aj na podporu mladej generácie hudobníkov. "Mladých rockových skupín je na Slovensku veľa a málokto ich pozná. V dnešných časoch sa do žiadnych médií nedostanú, protože nehrajú komerčnú hudbu. Mnohé z nich majú kvalitných spevákov alebo gitaristov a dobré pesničky. Robia rock s nadšením a dávajú do neho celú dušu," vyjadruje svoje pocity líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

Najviac sa členom Tublatanky páčia kapely, ktoré na sebe denno-denne drú a cvičia, aby skvalitnili svoje hranie. Uznávajú samozrejme len tie skupiny, ktoré majú vlastné texty i skladby a razia si vlastnú cestu. "Sledujem pravidelne, čo sa deje na našej domácej scéne, a nevynechávam ani hudobné súťaže. Najväčším talentom by sme chceli pomôcť radami v nahrávacom štúdiu, hudobnou produkciou a prezentáciou na našich koncertoch na Slovensku i v Českej rebublike," vysvetľuje manažér a basgitarista Ďuro Topor.

Objavy Tublatanky: The Paranoid a Christmas

Príkladom je skupina The Paranoid, ktorá už mala možnosť vystúpiť na koncertoch Tublatanky. "Od prvej chvíľe, keď som počul hrať skupinu The Paranoid v Nitre, ma jej hráči presvedčili svojim vystupovaním, imidžom a rockovými skladbami spievanými slovenčine," priznal Topor, ktorý kapele predpovedá skvelú budúcnosť. O tom, že nitrianska kapela Tublatanku v niektorých ohľadoch aj prekonáva, svedčí napríklad počet jej fanúšikov na Facebooku, ktorý prekonal hranicu 20-tisíc (oproti trom tisíckam FB fanúšikov u Tublatanky). Spoluprácou s mladými kapelami tak môže rocková legenda omladiť aj svoje vlastné publikum.

Členovia Tublatanky si nové kapely všímajú na festivaloch, v kluboch alebo ich náhodne spoznávajú cez internet. "Veľa krát sa nám stalo, že sme dostali do rúk demonahrávky neznámych skupín, naposledy za nami v Žiline prišli dvaja chalani zo skupiny Christmas. Naozaj ma nadchli! Je to krásny čistý melodický rock mojej krvnej skupiny. Spevák Jacky to dokázal aj v súťaži Hlas Česko-Slovenska," nadšene opisuje Ďurinda. Basgitarista Ďuro Topor skupine Christmas nahral basovú gitaru do jednej piesne na ich nové CD. Kapele ho 20. decembra v bratislavskom klube Randal pokrstí Maťo Ďurinda.

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti