Hlavná stránka

>

Správy

>

Kali po vystúpení s IMT Smile: Nič podobné som za 10 rokov koncertovania nezažil

Kali po vystúpení s IMT Smile: Nič podobné som za 10 rokov koncertovania nezažil

07.12.2018 - 17:10 | redakcia

IMT Smile vo štvrtok v bratislavskej Inchebe odohrali prvý z piatich veľkých koncertov, ktoré si naplánovali na predvianočné obdobie. Jedným z hostí vypredaného koncertu bol aj domáci bratislavský raper Kali, ktorý sa netají tým, že to bol preňho naozaj výnimočný večer.


"Bol to pre mňa zážitok, aký som nezažil za celých 10 rokov, čo hrávam koncerty. Zároveň som cítil veľkú zodpovednosť, čiže samozrejme som mal pred vystúpením veľkú trému. Samotný koncert bol podľa mňa super a som strašne rád, že ma fanúšikovia IMT Smile prijali. Dúfam, že sme prekonali ich očakávania. Ešte stále neviem nájsť slová, pretože celý koncert okrem môjho vystúpenia som si aj pozrel a bol to pre mňa famózny zážitok," priznal Kali, ktorý s prešovskou hudobnou stálicou spolupracoval na úspešnom singli Poď so mnou. 35-ročný raper divákom v hudobnom doprovode IMT Smile ponúkol aj dve svoje skladby Nejsom ten pravýNejsi jediná.

Spokojnosťou po koncerte žiaril aj Ivan Tásler"Musím povedať, že ma Bratislava opäť príjemne prekvapila. Diváci boli fakt úžasní a najmä tolerantní voči rôznym žánrom. Mali sme tu rôznych hostí, ktorí majú každý svoj vlastný štýl. Bol tu Dodo Kuriľák, bol tu Kali. Pred nami krásne zaspieval aj Tomáš Buranovský. Proste celý tento projekt tak, ako sme ho vymysleli, sa mi začína veľmi páčiť. Som rád, že je ešte len na začiatku a že ešte máme pred sebou aj ďalšie koncerty nielen v Bratislave, ale aj v Košiciach," povedal líder IMT Smile po prvom z troch vypredaných koncertov v Inchebe.

IMT Smile v Inchebe, 6.12.2018IMT Smile v Inchebe, 6.12.2018

Obrovský záujem o lístky ukázal, že fanúšikovia už koncoročné koncerty skupiny IMT Smile vnímajú ako tradíciu a radi sa ich zúčastňujú najmä kvôli magickej predvianočnej atmosfére. Presne také boli aj predchádzajúce projekty, ktoré kapela svojim fanúšikom priniesla v predošlých rokoch, či už v spojení s Lúčnicou (2014 a 2015) alebo v rámci osláv 20. výročia IMT Smile hiSTORY (2016).

Štvrtkový večer na bratislavskom výstavisku 
otváral ako predskokan BuranoWski, ktorý sa tentokrát predstavil iba sám s gitarou. Zahral piesne ako Žena, Starý otec, sviatočnú atmosféru podporil skladbou Čaro Vianoc a na záver zahral svoj najväčší hit Lúč. "Hrať pred kapelou, na ktorú som ako jedinú ešte ako gymnazista bol ochotný minúť peniaze, je pre mňa splnený sen," vyznal sa talentovaný Košičan.

Krátko po jeho vystúpení sa na pódiu objavili členovia IMT Smile, ktorých niekoľkotisícové publikum privítalo obrovským aplauzom. Takmer dvojhodinový koncert otvorili pesničkou Čo všetko sa môže stať z najnovšieho albumu Budeme to stále my. Videoklip k tejto piesni, ktorá vznikla vo Veľkej Británii, fanúšikom predstavili iba deň pred koncertom. Po ďalších skladbách ako Mám krásny sen, Budeme to stále my, Len Tebe či Niekto ako kráľ sa už na javisku zjavil Dodo Kuriľák, ktorý fanúšikom ponúkol svoj optimistický pohľad na svet v známych piesňach Františka Krištofa Veselého Ja som optimista a Jaj Zuzka, Zuzička.

Miro a Ivan Táslerovci s otcom MiromBratia Táslerovci so svojím otcom na koncerte v Bratislave

Ďalším veľkým prekvapením bolo, keď sa v piesni Ľudia nie sú zlí ku kapele pridal Miroslav Tásler starší - Ivanov a Mirov otec, ktorý zahral na basgitare. Vidieť ich na javisku všetkých troch pokope bol pre fanúšikov ale aj samotných hudobníkov veľký zážitok. Pri pesničke Cesty II. triedy sa Ivan vybral do publika, čo vyvolalo obrovské nadšenie divákov. Pridali sa k nemu aj Miro s gitaristom Tomášom Slávikom a najväčší domáci hit minulého roka Hej, sokoly! dospievali medzi ľuďmi.

 
Zlatým klincom večera však bola pieseň Najkrajšie Vianoce, bez ktorej sa setlist vianočných koncertov samozrejme nezaobíde. K spievajúcemu Ivanovi Táslerovi sa pridali aj Dodo Kuriľák a BuranoWski a v tej chvíli sa v sále rozsnežilo, čo ešte viac podčiarklo výnimočnú atmosféru. V Bratislave ju fanúšikovia zažijú ešte dnes a zajtra, budúci týždeň sériu koncertov zakončia dve vystúpenia v košickej Steel aréne, kde sa ako hostia predstavia Lukáš Adamec (14.12.) a Marián Čekovský (15.12.).

Prečítajte si tiež: Ivan Tásler na novom albume nekričí. Je presvedčivo pozitívny a charizmatický

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Luba Svatá z vydavateľstva Universal Music. Tlačovú správu sme upravili. Autorskú reportáž prinesieme z jedného z košických koncertov.

Foto: Tatiana Orolínová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti