Symbolicky 6. decembra, na sv. Mikuláša, vydal slovenský spevák Miro Jaroš svoj druhý vianočný album List Ježiškovi. V ten istý deň ho v online prenose pokrstila moderátorka Lenka Šoóšová. Nahrávka obsahuje štrnásť skladieb vrátane aktuálneho singla Každý deň v roku či dvoch známych kolied Anjel vedľa anjelička a Búvaj dieťa krásne.

"Album List Ježiškovi vznikol po piatich rokoch od prvého vianočného albumu Tešíme sa na Ježiška. Už vtedy som zistil, že ma veľmi baví a napĺňa téma Vianoc a zimného obdobia. Opäť som cítil rovnaké emócie ako pri prvom vianočnom albume - lásku, obdiv a aj pocit naplnenia z toho, ako sa ako ľudstvo dokážeme počas tohto vianočného obdobia zomknúť," hovorí Miro Jaroš.

Pri tvorbe vianočných skladieb ho inšpiruje najmä to, ako Vianoce prinášajú medzi ľudí veľa lásky, pokoja. "Zrazu si dokážu odpustiť alebo aspoň o tom uvažovať ľudia, ktorí sa na seba celý čas hnevajú. Veľmi sa mi páči, že toto obdobie má kúzlo ľudí spájať," dodáva spevák, ktorého pred pár dňami potešilo aj stretnutie s kolegami z prvej slovenskej SuperStar po 17 rokoch.


Spevák na novinke plnej chytľavých melódií, hravých aranžmánov a detských zborov pracoval s overenou dvojicou spolutvorcov - klaviristom a skladateľom Marekom Dankom a producentom Vladom "Randym" Gnepom. Zo štrnástich skladieb plných radosti, snehu a lásky vybral spevák ako úvodný singel skladbu Každý deň v roku.

"Vznikla veľmi spontánne. Spomenul som si na minuloročné Vianoce a opísal som len svoje pocity z nich. Uvedomil som si, aké vzácne je mať s kým veci zdieľať. Starosti sa zvládajú ľahšie a pekné veci sa zdvojnásobujú," povedal spevák. "Teším sa tiež, že mi dal Peter Nagy súhlas prespievať jeho pesničku Vianoce. Rovnako tak aj dediči po Vojtechovi Adamcovi a Márii Rázusovej-Martákovej súhlasili, že môžem urobiť vlastnú vianočnú verziu z pesničky Bola raz malá hviezdička. Hviezdička v mojej verzii nezomiera, ale dovedie nás k Ježiškovi," prezrádza Miro Jaroš.

Vratko Sirági, Lenka Šoóšová a Miro Jaroš, krst al Zdroj: archív speváka

Dvakrát vypredaný album sa krstil objatím, dotykom a snehom

O tom, že v tvorbe pre celú rodinu s tematikou Vianoc a zimy sa Miro Jaroš našiel, svedčí nielen úspech spomínaného albumu Tešíme sa na Ježiška, ktorý je jeho doteraz najpredávanejšou nahrávkou, ale aj záujem o jeho nasledovníka. List Ježiškovi bol totiž už počas predpredaja dvakrát vypredaný a spevák so svojím manažmentom museli zadávať objednávku na dolisovanie ďalších CD.

V deň jeho oficiálneho vydania sa uskutočnil online krst, ktorý moderoval Vratko Sirági. Album pokrstila moderátorka Lenka Šoóšová so slovami: "V dnešnej dobe je veľmi dôležitý dotyk a objatie. Preto tento album objímam, dotýkam sa ho a krstím ho snehom. Prajem tomuto CDčku, aby sa hlavne dobre predávalo, aby malo v sebe dotyk, ktorý každý z nás potrebuje a aby mal v sebe lásku, ktorú cítiť z Mirových pesničiek. Všetko dobré!"

Nový vianočný album Mira Jaroša je už jeho dvanástym štúdiovým albumom. V doterajšej diskografii má okrem šiestich albumov pre dospelých poslucháčov aj štyri veľmi úspešné nahrávky určené pre deti (Pesničky pre (ne)poslušné deti I., II., III. a Vaše najobľúbenejšie). Vianočné albumy sú pre speváka ideálnou príležitosťou obe tieto svoje polohy prepojiť v pesničkách pre celú rodinu, čo oceňujú aj jeho fanúšikovia.

Zoznam skladieb na albume List Ježiškovi:

1. Šťastné a veselé
2. Môj staručký sveter
3. List Ježiškovi
4. Anjel vedľa anjelička
5. Kto ukradol sneh?
6. Každý deň v roku
7. Vianoce
8. Pinka
9. Príde Mikuláš
10. Bola raz malá hviezdička
11. Zaspal nám, spí
12. Búvaj, dieťa krásne
13. Ako na Vianoce
14. Chlapec so saxofónom

Vypočujte si celý album na Deezeri:Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Andrea Čurná. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Súvisiaci interpreti: Miro Jaroš