Hlavná stránka

>

Správy

>

Objav slovenskej scény God and Eve potvrdzuje svoju jedinečnosť novým EP

Objav slovenskej scény God and Eve potvrdzuje svoju jedinečnosť novým EP

07.12.2021 - 14:30 | redakcia

Začiatkom roka vydali God and Eve svoje debutové EP The Creation, ktorým ihneď vzbudili pozornosť nielen na Slovensku a v Čechách, ale zaujali aj dramaturga kultového amerického rádia KEXP Kevina Colea. Mladý autorský tandem Eva Sajanová a Richard Grimm teraz prináša štyri nové skladby na druhom EP s názvom The Fastest Way To Deep Clean a House.


Čerstvý hudobný materiál God and Eve prepojili so spomínaným debutovým EP The Creation, a vznikol tak album s deviatimi skladbami, ktorý bude od budúceho roka dostupný aj vo fyzických formátoch na CD a na vinyle. Nahrávka vychádza vo vydavateľstve Slnko Records a nájdete ju (ako dve samostatné EP) aj vo všetkých streamovacích službách.

Príliš nekonvenční pre Spotify

Zaujímavosťou novinky je, že digitálne vydanie EP The Fastest Way To Deep Clean a House sa posunulo o niekoľko týždňov, pretože "gatekeeperom" zo Spotify sa nepáčila groteskná koláž zámerne nízkej kvality na obale nahrávky. Kapela v reakcii na to vyrobila ďalšiu koláž, v ktorej jej členovia obsadili slávne newyorské námestie Times Square. Práve tam má najznámejšia streamovacia služba svoj digitálny billboard, na ktorom v rámci kampane Equal Global prezentuje nové ženské hudobné objavy z celého sveta.

God and Eve, Times Square, 2021God and Eve na Times Square - počas lockdownu! (wallpaper verzia obrázka)

V nových skladbách God and Eve pokračujú v hravom prístupe k art popu so silnými melódiami a vynikajúcim spevom, pričom ich zvuk je ešte nespútanejší ako na debutovej kolekcii. "Pracovali sme trochu inak v tom zmysle, že už sme začali hrať so stálou zostavou, takže aj ďalší hudobníci dostávali v tvorbe väčšiu voľnosť a celkový zvuk je organickejší," hovorí multiinštrumentalista a skladateľ Richard Grimm.

Kapela je ešte len na začiatku kariéry, ale má ju veľmi sľubne rozbehnutú. Po premiérovom koncerte na festivale Pohoda on the Ground a účasti na bratislavskom SHARPE festivale, kde ich vystúpenie patrilo k najväčším prekvapeniam (reportáž), v roku 2021 dostávali pochvaly od domácich aj zahraničných médií, promotérov a festivalov. Nasledovala pozvánka na koncert v Prahe v spoločnosti londýnskeho producenta Leifura Jamesa v réžii uznávaných českých dramaturgov Heartnoize Promotion a Mladí ladí jazz.Špecifický humor aj zvuk mixéra

V nových skladbách Eva s Richardom plynule prechádzajú od komplexných art-rockových kompozícií k popovejším štruktúram a často k tomu pridávajú svojský humor. Pieseň Dear Dairy, ku ktorej by čoskoro malo vzniknúť aj video, je napríklad paralelou mliečnej intolerancie k intolerancii k ľuďom. V The Perfect Song zase v pozadí chytľavého refrénu hučí kuchynský mixér. 

"Hrala som na klavíri v kuchyni, Rišo akurát varil polievku a zapol mixér do môjho spevu. Bola to náhoda. Chceli sme spraviť jednoduchú pesničku, ale poňať ju trochu s humorom, tak sa to takto samé zariadilo," vysvetľuje Eva Sajanová a Richard dopĺňa: "Mixér mal tú istú frekvenciu ako spev a nástroje, tak to tam dobre zapadlo. Väčšinou si ho nosím aj na koncerty, ale bojím sa, že to niekoho v publiku zabije. Nie je to úplne v súlade s BOZP."


Obidvaja autori sa hudbe, resp. umeniu venujú naplno. Richard pôsobí na pražskej HAMU v odbore kompozícia a popri God and Eve má rozrobených viacero projektov v oblasti vážnej hudby. Eva je na bratislavskom Konzervatóriu a VŠMU, kde študuje réžiu dokumentárneho filmu. Svoju vášeň pre tento umelecký odbor využíva aj pri tvorbe klipov pre vlastnú kapelu. Prvým bol v januári tohto roka vizuál k skladbe Banging my head against a brick wall.

Debutové EP The Creation na Bandcampe:Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Alexander Čerevka z vydavateľstva Slnko Records. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti