Hlavná stránka

>

Správy

>

Vladimír Mišík vydáva ďalší singel z albumu Noční obraz. Pozrite si videoklip Dech

Vladimír Mišík vydáva ďalší singel z albumu Noční obraz. Pozrite si videoklip Dech

07.12.2021 - 11:30 | redakcia

V pondelok (6.12.) vyšiel tretí singel z aktuálneho albumu Vladimíra Mišíka s názvom Noční obraz. Pieseň Dech, ktorá je zhudobnenou básňou Františka Hrubína, predstavuje Mišíka v intímnejšej polohe. Singel zároveň vychádza aj na streamovacích platformách, kde zatiaľ nie je album k dispozícii.


Album Noční obraz zaznamenal po vydaní nadšené reakcie kritické obce (viď úryvky z recenzií na konci článku) a drží sa na popredných pozíciách rebríčka najpredávanejších albumov. Pieseň Dech patrí medzi najvýraznejšie skladby albumu a výnimočná je práve svojím textom. "Františka Hrubína som nikdy nespieval a táto báseň sa ma vyložene dotkla. Je tam vlastne veľmi poeticky a pritom nepateticky naznačené, čo mám za sebou," hovorí Vladimír Mišík.

Videoklip je dielom talentovanej scenáristky a režisérky Maji Hamplovej, ktorá je držiteľkou ceny Anděl za veľmi úspešný Mišíkov klip k piesni Jednou z predchádzajúceho albumu (pieseň získala cenu Anděl aj ako skladba roku 2019). Do hlavných rolí intímneho príbehu o koncoch a nových začiatkoch obsadila autorka Ivana Fraňka, ktorý žije a pracuje predovšetkým v Taliansku a Francúzsku (hral napríklad vo filme Paola Sorrentina Veľká nádhera alebo vo filme Luca Bessona Anna) a mladú českú herečku Martu Dancingerovú, známu predovšetkým z úspešných televíznych seriálov (Kukačky, Až po uši, Špecialisti, Ordinácia v ružovej záhrade).

Kameramanom klipu bol držiteľ Českého leva Martin Douba, strihačom držiteľ troch Českých levov (okrem iného za minisériu Agnieszky Holland Horiaci ker) a troch nominácií Pavel Hrdlička. Nakrúcalo sa v malebnej lesnej osade Kersko za prvého tohtoročného snehu.


Maja Hamplová, ktorá je tiež oceňovanou kastingovou režisérkou a producentkou, ku klipu hovorí: "Moja spolupráca s Vladimírom Mišíkom sa začala už pred dvoma rokmi, keď sme spolu s Matějom Chlupáčkom režírovali a vyrábali klip k piesni Jednou. Pre mňa to bol splnený sen, pretože Vláďovu hudbu milujem od detstva. Teraz Peter Ostrouchov (producent a spoluautor albumu, pozn. red.) s Vláďom oslovili mňa, chvíľu sme hľadali vhodnú skladbu a ja som si vyprosila Dech. Tá skladba ma oslovila hneď, na prvé počutie, odvtedy som ju počula už snáď tisíckrát a ešte sa mi neopočúvala."

"Natáčali sme v Kersku a v ten deň snežilo. Bola prvá adventná nedeľa, ja som režírovala klip o láske, k piesni Vladimíra Mišíka na báseň Františka Hrubína. Úplná vďačnosť. Hovorila som si, že by pred tohtoročnými Vianocami bolo pekné vyjsť s niečím láskavým, čo bude ľudí skôr spájať ako rozdeľovať, a tak vznikol klip o láske, o koncoch a nových začiatkoch. A hlavne, za použitia úryvku z textu: Žiť a žiť – a nestáť!," dodáva Hamplová.

Pieseň Dech, ako aj celý album Noční obraz, nahral Vladimír Mišík s kapelou Blue Shadows producenta albumu Petra Ostrouchova, ktorý je zároveň autorom hudby. V nahrávke popri ňom účinkujú gitarista Josef Štěpánek, klavirista Jan Steinsdörfer, basgitarista Matěj Belko, bubeník Martin Novák a ako špeciálny hosť vynikajúci americký mandolinista Mike Marshall.

Vladimír Mišík - Noční obraz, 2021Zdroj: artwork - Karel Haloun & Aleš Najbrt, foto: VáclavObal albumu Noční obraz Vladimíra Mišíka

Z recenzií na album Noční obraz:

"Zo 14 Mišíkových nových piesní sa sypú nápady tak nečakané a pestré ako kedysi z beatlovského Seržanta Peppera, ktorý sa tiež pozeral s nadhľadom na rôzne formy a štýly“. (aktualne.cz)

"Cez pády a radosti až k tichému koncu. Vladimír Mišík nahral ďalší najlepší album." (Lidové noviny / lidovky.cz)

"Noční obraz je výborný album. Snúbi sa v ňom profesionalita, vášeň, emócie, profesijné erudície, a hoci je pokojný a niekedy trochu temný, aj radosť z hudby i bytia. Vladimír Mišík na ňom vystúpil ešte o kus vyššie." (novinky.cz / Právo)

"Petr Ostrouchov vrátil starnúceho rockera na výslnie. Pripravil s ním už druhý album, nazvaný Noční obraz, ktorý sa vznáša vysoko nad českým pesničkárstvom." (Hospodářské noviny)

Album Noční obraz vyšiel na CD, 2xLP, MC a vo forme digitálneho downloadu. K dispozícii je aj vo vlastnom e-shope vydavateľstva Animal Music. Nahrávku bude tiež možné zakúpiť (spolu s kompletným katalógom všetkých nahrávok vydavateľstva Animal Music) v špeciálnom pop-up shope v pražskom Kine Pilotů v poslednú adventnú nedeľu 19. decembra od 15:00 do 20:00.

Pri príležitosti premiéry klipu Dech je tiež spustený predaj úplne nového merchandisingu Vladimíra Mišíka v e-shope na adrese vladimirmisik.unimerch.cz. Nájdete tam tričká a tašky s dizajnom albumu Noční obraz aj s portrétom Vladimíra Mišíka od Michaely Pavlátovej.

Informácie a fotografie z nakrúcania videoklipu redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Johana Turnerová. Správu sme upravili.

Foto: Stanislav Honzik


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti