Hlavná stránka

>

Správy

>

Sto Múch sú späť v plnej sile a už v máji vydajú nový album

Sto Múch sú späť v plnej sile a už v máji vydajú nový album

08.03.2019 - 13:30 | redakcia

Neprehliadnuteľná banskobystrická kapela Sto Múch má hneď niekoľko noviniek. Nedávno sa po štyroch rokoch do kapely vrátili Lucia Žiaková a Maca Cmorejová. Zatiaľ čo hudobníčky a speváčky rodili, kojili a vychovávali, mužská časť kapely spokojne hrala ďalej.


Pred rokom a pol však všetci spoločne absolvovali jeden luxusný večierok, na ktorom sa Lucia a Maca s lídrom kapely Jurajom Haškom dohodli, že sa do zostavy vrátia. Tak sa aj stalo a prvý koncert po štyroch rokoch odohrali už na jeseň 2017 na domácej banskobystrickej pôde v rámci festivalu Barbakan. Odvtedy o skupine Sto Múch opäť nebolo veľa počuť, no dôvod bol prostý - tvorba a nahrávanie štvrtého albumu.

Ako prezrádzajú členovia obľúbenej skupiny, ktorá sa so sebe vlastnou gráciou pohybuje na hrane medzi recesiou a umením, všetky pesničky na novinke budú o láske"Chceme ho vydať do mája. Album sa už mixuje, robíme na obale, máme už všetko naspievané a nahrané. Zatiaľ nemáme uzavretý názov. Predvčerom sme mali spoločné hlasovanie v kapele a nevieme sa dohodnúť," priznáva speváčka Lucia Žiaková.

Kapela sa najbližšie predstaví naživo ešte so svojím starým repertoárom, ale aj s niekoľkými novinkami, už túto sobotu 9. marca v nedávno otvorenom novom prešovskom "sklade hudby" Stromoradie. Fanúšikov tam pozýva aj z jedného praktického dôvodu. "Ak by mal niekto nápad na nejaký super názov albumu, nech za nami príde po koncerte a povie nám ho."

V kapele krátko pred vydaním albumu vládne skvelá energia a radosť z tvorby a hrania. "Máme novú predstavovačku, ktorá sa volá Urobme si kapelu, na túto sa vždy teším, mám ju veľmi rada. A z pripravovaného albumu zahráme napríklad skladbu Insomnia, čiže romantickú baladu o tom, ako nemôžeš zaspať," približuje Lucia. 

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Edo Kopček. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti