Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Mária Čírová prekvapila, novú éru štartuje výborným singlom Unikát

VIDEO: Mária Čírová prekvapila, novú éru štartuje výborným singlom Unikát

08.04.2016 - 16:00 | redakcia

Speváčka Mária Čírová má pred sebou rušný rok. Po minuloročnom Vianočnom albume plánuje fanúšikom v krátkom čase predstaviť ďalšiu, v poradí už štvrtú štúdiovku. Novinka sa dostane na trh na záver tohto roka a už prvý singel Unikát, ktorý zverejnila pred pár dňami spolu s videoklipom, je prísľubom, že pôjde o veľmi zaujímavé dielo.


"Odkaz Unikátu je veľmi jasný a priamy, každý si tam však môže nájsť svoje. Ja to vidím tak, že my ľudia často bojujeme s prijatím seba samého. V prvom rade by sme si mali vážiť vlastné ja, nevidieť zakaždým len svoje nedostatky. Či už sú fyzické, duchovné, akékoľvek," objasňuje Mária Čírová posolstvo, ktoré chce prostredníctvom svojej novej piesne odovzdať fanúšikom. "Pointou je pochopiť svoju odlišnosť a zobrať ju ako originál, ako vzácny unikát. Tým, že sme dostali slobodnú vôľu, máme možnosť si vybrať, máme milióny ciest k výberu. Unikát je však o zachovaní si svojej tváre, nech ste kdekoľvek a v akejkoľvek situácii." 

Aktuálny jarný singel Mária tvorila v spolupráci s dvoma talentovanými pánmi. "Úžasné na tejto skladbe je, že vznikla veľmi spontánne a úprimne. S hudbou prišiel člen mojej kapely, gitarista Samuel Kovács a text, s ktorým sa úplne stotožňujem, napísal hudobník a spevák Mišo Biely. S oboma chlapcami sa mi spolupracovalo veľmi dobre, sú to talentovaní muzikanti. V štúdiu bola vždy skvelá nálada a zo samotného spojenia máme všetci traja super pocit," prezradila.

Mária Čírová, 2016Okrem videosingla predstavila speváčka aj sériu nových promo fotiek

Oslava ľudskej jedinečnosti aj umenia

Unikát priniesol Márii tiež premiérovú spoluprácu s režisérom Michalom Nemtudom. "Michal i celý jeho tím sú veľkí profesionáli. Keď režisér presne vie, čo chce, natáčanie prebieha bez problémov. Išlo to rýchlo a na pľaci som sa cítila výborne," hodnotí Mária prvú spoluprácu s Michalom. Ako dodáva, s námetom umelecky ladeného klipu prišiel Michal a ona sa s ním okamžite stotožnila. "Chceli sme poukázať na to, že každý človek je niečím výnimočný, má tu nejaké poslanie a nosí v sebe obrovský dar. Michal si v štúdiu vypočul skladbu a nápad bol na svete," dodáva.
 
"Výroba bola úžasná. Na pľaci sa stretli super ľudia, a každý mal chuť dať zo seba čo najviac. Myslím, že výsledok je dôkazom toho, že sa to podarilo," hovorí režisér Michal Nemtuda o celodennom nakrúcaní v historických priestoroch bratislavského Primaciálneho paláca. "Snažil som sa natočiť videoklip, ktorý vystihne hĺbku textu, aj preto sme nakrúcali v priestore, ktorý dýcha históriou. Mária je jemná, nežná žena, preto sme zvolili úplne jednoduchý styling Barbory Yurkovič. Mária na pľaci podala skvelý výkon, ktorým vizuál výborne predala. Teším sa z ďalšej spolupráce s výbornou speváčkou," hodnotí prvý spoločný projekt Michal.

"Chcem sa poďakovať umelcom, ktorí v klipe popri Márii účinkovali - sochárke Jane Brisudovej, maliarovi Petrovi Cvikovi a baletkám Viktórii Panenkovej a Dorotke Chrumovej, a vďaka tiež detskému zboru Radosť zo Senca, ktorý dodal videoklipu na záver krásny pocit zimomraviek."


Nový album bude speváckym prerodom

Rok 2016 nie je pre Máriu Čírovú, ktorá svoju kariéru zvláda popri troch dvoch deťoch, len obyčajným rokom, v ktorom vydá ďalší zo svojich albumov. Aktuálne pripravovaná štúdiovka a nový singel Unikát je speváčkinou obrovskou srdcovkou a má to jeden špeciálny dôvod. Mária totiž začala navštevovať hodiny spevu u renomovaného pražského hlasového pedagóga. Ten od základov zmenil jej techniku, vďaka čomu už v skladbe Unikát môžeme počuť "novú Máriu Čírovú".

"Tento hlas som mala v sebe odjakživa. Bolo to len o rozhodnutí začať ho zase používať," vysvetľuje. "Celé detstvo som spievala iba týmto spôsobom a vyhrávala som spevácke súťaže vďaka svojmu silnému hlasu. Keď som mala pätnásť rokov, prišiel zlom, prihlásila som sa na spev a mojej hlasovej pedagogičke sa zazdalo, že mi sedí viac jemné falzetové spievanie, začala s opernou technikou, a tým pádom som v sebe na dlhú dobu potláčala silu prirodzeného hlasu. Držala som sa na uzde celých dvanásť rokov!" smeje sa speváčka a dodáva, že návrat k naturálnemu spievaniu jej maximálne vyhovuje a verí, že rovnako, ako si ho obľúbila ona, prirastie k srdcu aj jej fanúšikom. Na novinky sme skutočne zvedaví, pretože Unikát možno bez váhania zaradiť medzi najlepšie skladby, aké Mária vo svojej kariére naspievala.

Informácie a fotografie portálu Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul for Show. Článok bol upravený redakciou. Ďalšie info nájdete na stránkach mariacirova.sk a www.facebook.com/mariacirova.

Foto: Anton Novotný


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti