Hlavná stránka

>

Správy

>

Týždeň v hip-hope: Na turné s Kontrafaktom vyrazia aj Slipo, Hajtkovič a Momo

Týždeň v hip-hope: Na turné s Kontrafaktom vyrazia aj Slipo, Hajtkovič a Momo

08.05.2014 - 00:00 | redakcia

Kontrafakt minulý mesiac ohlásil, že v máji vyrazí na slovenské turné, pričom so sebou zoberie aj živú kapelu a niekoľko hostí. Ich mená však prezradil až tento týždeň. Uplynulých sedem dní bolo okrem toho bohatých na nové videoklipy, ktoré predstavili napríklad Refew, The Roots, Atmosphere alebo EMC. Taktiež sme sa dozvedeli, ktorí rapperi majú najbohatšiu slovnú zásobu.


Kontrafakt v rámci turné k albumu Navždy vystúpi v siedmich slovenských mestách, konkrétne v Košiciach (23. 5.), Banskej Bystrici (24. 5.), Nitre (27. 5.), Humennom (28. 5.), Trenčíne (29. 5.), Žiline (30. 5.) a napokon v Bratislave (31. 5.). Ako hostia sa na turné predstavia aj Slipo s Hajtkovičom, ktorí majú vonku spoločný album Kde je rap?, a tiež Momo. Zaujímavé je tiež zloženie kapely, ktorá bude Rytmusa, Ega a Anysa na koncertoch sprevádzať. Tvoriť ju budú štyria hudobníci, z toho dvaja Američania a dvaja Slováci - basgitarista André Bowman, klávesáci Jared Jacobs a Eugen Vizváry a v neposlednom rade bubeník Martin Valihora.

Exkluzívny predaj lístkov na turné Kontrafaktu:  Predpredaj.sk

Český label Big Boss nedávno upísal mladého rappera a speváka menom Refew. Ten následne vydal svoj debutový mixtape Z místa, na ktorom sa nachádza celkovo 15 skladieb s hosťami ako Delik, Orion, Vladimir 518 či Separ. Poslední dvaja menovaní hosťujú v tracku Tady vládnu já, ku ktorému už vzniklo aj video.

Refew feat. Separ & Vladimir 518 - Tady vládnu já

Už o jedenásť dní vyjde dlho očakávaný jedenásty album The Roots s názvom …And Then You Shoot Your Cousin, z ktorého sme už mali možnosť počuť skladby When The People Cheer a Tomorrow. Prvá menovaná, v ktorej hosťuje Greg Porn, sa už dočkala aj animovaného lyric videa.

The Roots feat. Greg Porn - When The People Cheer

Atmosphere majú svoju novú štúdiovku Southsiders už niekoľko dní vonku, a tak sa logicky rozhodli vypustiť aj ďalšie video. Po singli Kanye West prišla na rad skladba Camera Thief. Ako je u Atmosphere dobrým zvykom, ani v tomto prípade nejde o klasický hip-hopový klip.

Atmosphere - Camera Thief

Nové video majú aj EMC v zložení Masta Ace, Punchline, Wordsworth a Stricklin. Konkrétne ide o vizuál k nedávno zverejnenej skladbe Charly Murphie, ktorá sa bude nachádzať na EP The Turning Point. To malo pôvodne vyjsť už tento týždeň, nakoniec sa tak stane až 20. mája.

EMC - Charly Murphie

O tom, že Murs a ¡Mayday! pripravujú spoločný album s výstižným názvom ¡MursDay!, sme písali nedávno, keď zverejnili prvú ochutnávku v podobe tracku Tabletops. Netrvalo dlho a k skladbe dorazilo aj podarené video. Posúďte sami.

Murs & ¡Mayday! - Tabletops

V podstate to isté, čo sme pred chvíľou napísali o Mursovi a ¡Mayday!, platí aj v prípade dvojice Skyzoo a Torae. Tí tiež momentálne pripravujú spoločný album, ktorý sa bude volať Barrel Brothers. Z neho sme sa rovnako dočkali zatiaľ iba jednej ukážky, konkrétne skladby Blue Yankee Fitted, ku ktorej už vznikol aj klip.

Skyzoo & Torae - Blue Yankee Fitted

Emilio Rojas momentálne pripravuje mixtape s vtipným názvom Zero Fucks Given, ktorý by mal vyjsť niekedy v lete. Prvou ochutnávkou z neho je skladba Trouble, v ktorej hosťuje N.O.R.E. O produkciu sa postaral !llmind.
 
Emilio Rojas feat. N.O.R.E. - Trouble

Na záver tu máme zaujímavú štúdiu o slovnej zásobe amerických rapperov, ktorú zostavil Matt Daniels. Ten porovnával tvorbu 85 interpretov, pričom vychádzal z prvých 35-tisíc slov každého rappera. Absolútne najlepšie z tohto porovnania vyšiel Aesop Rock, u ktorého Daniels napočítal 7392 rôznych slov. Veľmi dobre obstál aj Wu-Tang Clan, ktorý ako desaťčlenná skupina skončil na šiestom mieste, pričom až traja členovia sa ako sóloví interpreti umiestnili v prvej desiatke - GZA na druhej priečke, RZA na siedmej a Ghostface Killah na deviatej. Celú štúdiu si môžete pozrieť TU.

Autor: Miguel Mitchél
Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti