Po prvýkrát sa v rámci jedného koncertu predstavia v Bratislave Peter Bažík, víťaz X Faktoru a speváčka Bara Repková. V piatok 9. júna o 19:00 predstaví mladá hudobníčka so svojou skupinou Bara music band svoje autorské piesne v komornej verzii. Budú znieť vokálne až a capellovo, umocnené Báriným ukulele, gitarou a cajonom, na ktoré zahrá Vlado Toth, a všetky piesne podčiarknu vokály Natálie Daňkovej.

V podaní Petra Bažíka zaznejú autorské piesne, no i hity, ktoré poznáte, ktoré odznejú v novom šate. Peter zahrá aj úplnú novinku Otočím planétu Zem. A v Bariných piesňach ho bude počuť v hre na husliach. Barinou ideou koncertov je spájať slovenských i českých hudobníkov na svojich koncertoch. Rozprávať sa s nimi, hrať s nimi.

Keďže jej piesne sú viac-menej postavené na textoch, čo môžete počuť aj na jej debutovom EP Maľujem vlastnú tvár rozhodla sa nenútene vtesnať medzi pauzy piesní aj literatúru. Krátke verše svoje i cudzích autorov. Tentokrát odznejú básne z novo-vznikajúcej zbierky Malinové polia - básne trochu vážne, súčasné, trochu sarkastické, metaforické.

Ako hosť príde Mário Frank - pesničkár, ktorý rapuje o svojom pohľade na svet bez zbytočných nadávok. Hudobne prešiel od reggae cez metal, jazz až po hip-hop, kde sa to všetko spája. Textami prináša pozitívny náhľad na svet cez zamyslenia nad realitou. Vstupenky na koncert sú v predaji v sieti Predpredaj.sk

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Bára Repková. Text správy sme upravili.