Hlavná stránka

>

Správy

>

Štyri piesne, jedno video: Pozrite si romantický Príbeh príbehov od IMT Smile

Štyri piesne, jedno video: Pozrite si romantický Príbeh príbehov od IMT Smile

08.09.2016 - 10:10 | redakcia

IMT Smile tento rok oslavujú svoje 20. narodeniny a oslava to bude veľkolepá. Okrem decembrových koncertov hiSTORY skupina čoskoro vydá rovnomenný výberový album, ktorého súčasťou budú aj štyri nové piesne. Bratia Táslerovci nenechali nič na náhodu a natočili k nim videoklipy, ktoré spoločne tvoria jeden krátky film - Príbeh príbehov.


Príbeh príbehov pozostáva zo štyroch piesní: Anna, Vždy, keď mi chýbaš, Príbeh príbehovŽena. Autorstvo hudby a textov si podelili spevák a skladateľ Ivan Tásler a dvorný textár kapely Vlado Krausz. Všetky štyri skladby kapela nahrávala v ďalekej Kalifornii, v štúdiu 4th Street Recording na Santa Monice. Ako na stredajšej premiére v novej skúšobni kapely na bratislavskej Kolibe prezradil frontman, skupina nahrávala piesne klasickým, aj keď dnes už nie úplne bežným spôsobom - spoločným hraním, ktoré zaznamenali na analógový pás. Následná mixáž a finálny mastering sa uskutočnili v Čechách v štúdiu SONO Milana Cimfeho.

"Ku všetkým novým skladbám mám veľmi silný vzťah. Dal som do nich kus seba. Už pri ich nahrávaní som cítil, že spolu súvisia, vytvárajú jeden celok. Preto som mal aj jasnú predstavu o tom, ako by mali vyzerať videoklipy, že to musí byť taký minifilm. Počuješ melódiu, spievaš text a vidíš jasný obraz a som rád, že túto moju vizualizáciu sa mi za pomoci režiséra a jeho tímu podarilo naplniť," teší sa Ivan Tásler. 

Režisérom krátkeho filmu Príbeh príbehov pozostávajúceho zo štyroch videoklipov je mladý talentovaný filmár a hudobník Laco Rychtarik (Nocadeň, Lina Mayer, Miro Jaroš). "Pre mňa bolo veľkým prekvapením, keď ma oslovili na spoluprácu. Robil som už pár klipov, ale pre áčkovú kapelu, ako je IMT Smile, som ešte nepracoval. Veľmi som sa potešil a vložil sa do toho naplno.Bola to pre mňa obrovská skúsenosť a chcel by som poďakovať všetkým, ktorí priložili ruku k tomuto výnimočnému dielu," prezradil Laco. "Ivan je človek, ktorý srší nápadmi a má jasnú predstavu o výslednom produkte. Je to výhoda, pretože potom sa jednoduchšie zhotovuje scenár a točia jednotlivé obrazy," dodal.


Alexander Bárta, Patrícia Popierová a veľký muzikantský žúr

Všetky videoklipy Príbehu príbehov sa nakrúcali na Záhorí. V krásnom prostredí neďaleko obce Radošovce a na chate s poetickým názvom Na samote na kopci u lesa. Hlavné úlohy stvárnili herec Alexander Bárta a herečka Patrícia Popierová"Som rád, že si Alexander našiel čas. Ňusi, ako ho familiárne volajú, s bratom Mirom boli spolužiakmi na konzervatóriu, dokonca hrali spolu v kapele," prezradil Ivan Tásler. 

"Alexander je Pán Herec, ktorý nezaváhal ani pri najťažších situáciách a dokonale vystihol moju a Ivanovu predstavu o hlavnej mužskej postave. Paťka je naozaj talentovaná herečka a verím, že aj tento projekt ju posunie vyššie do hereckého sveta. Bol som vďačný za sebadisciplínu, trpezlivosť a spontánnosť oboch hercov," neskrýva radosť Laco Rychtarik. 

Vo záverečnej časti videa, ktoré sprevádza roztancovanú pieseň Žena, okrem celej kapely IMT Smile účinkuje aj kopec známych ľudí -priateľov kapely, ktorých si pozvali na natáčanie a ktorým zahrali aj nečakaný súkromný koncert. Ten sa neskôr zmenil na priateľskú jam session, a tak sa za mikrofónom okrem Ivana Táslera vystriedali aj Adam Ďurica, Yxo z kapely Hex, Lina Mayer, Martin Harich, Mona Zázrivcová, Jerguš Oravec, či Dodo Kuriľák.

EP Príbeh príbehov bude súčasťou výberového albumu s názvom hiSTORY, ktorý vyjde tento rok na prelome septembra a októbra. Na dvoch CD ponúkne najväčšie hity kapely z jej dvadsaťročnej histórie, tretí disk bude obsahovať práve nové štvorskladbové EP. Príbeh príbehov si okrem Youtube môžete od dnes vypočuť aj na streamingových službách. Obľúbené hity aj novinky zaznejú koncom roka na dvoch veľkolepých koncertoch IMT Smile hiSTORY, na ktorých kapela oslávi svoje 20. výročie. Uskutočnia sa 14. decembra v Bratislave na Zimnom štadióne O. Nepelu a 16. decembra v Košiciach v Steel aréne. Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Marek Kučera z vydavateľstva Universal Music. Viac sa dozviete na stránkach www.imtsmile.com, facebook.com/IMTSMILEhiSTORY a instagram.com/imtsmile_history.

Foto: Martin Trenkler


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti