Hlavná stránka

>

Správy

>

The Ills po najlepšom lete mieria na dôležité európske festivaly

The Ills po najlepšom lete mieria na dôležité európske festivaly

08.09.2016 - 11:30 | redakcia

Minulý piatok odohrala skupina The Ills na Skapal Pes Feste v Trebišove svoj posledný koncert v rámci letnej festivalovej sezóny a už tento týždeň vyráža na prvú zastávku svojho jesenného programu. Ten považujú členovia za nesmierne dôležitý, zahrajú si totiž na troch popredných showcaseových festivaloch v Európe.


V lete si The Ills zahrali na viacerých festivaloch, vrcholmi boli pre nich najmä Pohoda a Colours of Ostrava. Práve na trenčianskom letisku zaujali aj európskych profesionálov, ktorí im počas listening session v rámci programu Rádia_FM veštili skvelú budúcnosť.

"V lete síce lavíny nehrozia, no to naše jednu veľkú spustilo!" smeje sa gitarista Miro Luky nad odozvami, ktoré ich vystúpenie na Pohode vyvolalo. "Mám pocit, že našou hudbou už niečo ľuďom dokážeme povedať, niečo, čo si nielen vypočujú, ale ostane im to aj v pamäti. A nezabudnuteľné leto to bolo aj pre nás, pre mňa osobne určite hudobne najsilnejšie. Splnil sa mi sen, hral som konečne na Pohode a čo je ešte lepšie, zdá sa, že to ešte nie je koniec."

Prečítajte si: Na The Ills môžeme byť hrdí, novinkou konkurujú zahraničným post-rockerom


Holandsko, Viedeň aj vytúžený Island

The Ills pokračujú v koncertovaní, najbližšie cestujú do holandského Tilburgu, kde už zajtra zahrajú na festivale Incubate, pričom po ceste ich ešte čaká koncert v nemeckom Freiburgu. V októbri to zase bude festival Waves Vienna a v novembri príde najočakávanejšie vystúpenie pravdepodobne v celej kapelovej histórii - na prestížnom festivale Iceland Airwaves v Reykjavíku.

"Nestáva sa každý deň, aby sme mali možnosť hrať na takýchto dôležitých akciách, bude to veru zaujímavá jeseň," dodáva basgitarista Peter Berák. "Prirodzene, že sa veľmi sa tešíme. Dúfame, že sa nám tam podarí nielen docestovať, ale aj odohrať skvelé koncerty, aby sme si to poriadne užili nielen my, ale aj ľudia, ktorí sa na nás prídu pozrieť.“ 

Jesenné festivaly kapely The Ills:

9. 9. - Incubate, Tilburg (Holandsko)
1. 10. - Waves Vienna (Rakúsko) 
3. 11. - Iceland Airwaves, Reykjavík (Island)


Vypočujte si aktuálny album The Ills - Ornamental or Mental:


Redakciu Hudba.sk informoval Mário Gešvantner z agentúry Real Something. Viac sa dozviete na stránkach theills.net a www.facebook.com/theills.

Foto: Michal Babinčák


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti