Spevák, skladateľ a producent Matěj Vávra predstavil nový videoklip k piesni Led. Ide o singel z jeho debutového albumu Mezi Černou a Bílou, v ktorom hosťuje slovenská speváčka Dominika Mirgová. Pieseň má za cieľ priniesť odľahčenú atmosféru všetkým, ktorí sa denne ocitajú v kolotoči zaneprázdneného života.


"Všetci poznáme ten pocit, keď sa za niečím naháňame a občas sa jednoducho potrebujeme uvoľniť a nechať všetko tak. Verím, že aj ľuďom sa tento počin bude páčiť, 'vychillujú' sa s nami a prídu na iné myšlienky," hovorí Matěj Vávra. Videoklip k piesni sa nesie v príjemnom uvoľnenom duchu a podporuje tému piesne - jednoducho nič neriešiť, vypnúť a ako "do drinku dát si led".

"Pesnička sa mi veľmi páči, točenie dopadlo super. Matěj je veľmi talentovaný a kreatívny človek a ja rada pracujem s takými ľuďmi. Je to osviežujúca skladba s nádychom leta a ja dúfam, že si ju ľudia obľúbia," povedala o skladbe Led Dominika Mirgová.


Pieseň vznikla počas Matějovej spolupráce na speváčkinom vlastnom singli. "Minulý rok som produkoval Dominike song s názvom Odznova a počas toho, ako sme na tom pracovali, len tak medzi rečou Dominika spomenula, že by sme mohli vydať niečo aj spoločne. Ja na to, že práve robím aj na svojom albume a bol by som veľmi rád, keby tam hosťovala," vysvetľuje český spevák, ktorý svoje hlavné pracovné pôsobisko našiel v Bratislave.

Matěj Vávra aktuálne pracuje na ďalších videoklipoch k pesničkám z albumu Mezi Černou a Bílou (2022), ktoré plánuje postupne zverejňovať na svojom Youtube kanáli. Spevák na ňom fanúšikom ponúka pestrú kolekciu piesní v žánroch pop, R&B a pop rock, ktoré vypovedajú o jeho pohľade na život a o tom, čo prežíval v uplynulých rokoch.

Medzi hosťami sú okrem Dominiky Mirgovej aj ďalšie slovenské speváčky Celeste Buckingham, Laris Diam a raper P.A.T. Celý album si môžete vypočuť na všetkých streamovacích platformách ako Spotify, Apple Music, iTunes alebo Deezer.

Prečítajte si rozhovor: Matěj Vávra: V hudobnej brandži ide všetko rýchlejšie, pokiaľ máte peniazeInformácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Jana Trellová z Ruka Hore. Správu sme upravili a doplnili.

Súvisiaci interpreti: Dominika Mirgová