Hlavná stránka

>

Správy

>

Jana Kirschner vydáva unikátny remixový album a štartuje Moruša: Čierna Tour

Jana Kirschner vydáva unikátny remixový album a štartuje Moruša: Čierna Tour

08.10.2015 - 17:00 | redakcia

Jana Kirschner prichádza s novým albumom Moruša: Remixed, na ktorom spolupracovala s producentami z celej Európy. Piesne na album si umelci vyberali z dvoch úspešných albumov Moruša: Biela a Moruša: Čierna. Nápad na album vznikol v hlave Janinho partnera a producenta Eddieho Stevensa.


"Bol to práve Eddie, kto tento projekt chcel posunúť ešte niekam ďalej. V období, keď dokončoval album Hairless Toys (2015) s Róisín Murphy, často hovorili práve o remixoch. Zároveň nám ľudia začali posielať prvé remixy úplne spontánne a čoraz častejšie sa objavovali priania aj od fanúšikov, že by ich takýto album zaujímal. Objavili sme napríklad článok v prestížnom hudobnom magazíne The Wire o Jonášovi Gruskovi a jeho slovenskom hudobnom vydavatelsve LOM a začali sme sa pýtať a hľadať ľudí, ktorí by mohli priniesť do celého projektu niečo originálne a svieže. Dali sme dokopy asi 23 ľudí z celej Európy," vyznala sa Jana Kirschner.  

Moruša mnohých farieb

Slovenská umelkyňa pol roka spolupracovala s najlepšími európskymi producentmi. Výsledkom je unikátny a veľmi netradičný album, ktorý je prehliadkou rôznorodosti kreatívnych prístupov v rámci súčasnej tvorby. "Je to projekt, ktorý nie je typický pre slovenský trh, no práve preto si myslím, že by mohol byť zaujímavý aj pre ľudí zvonku. Verím, že sa tento album dočká aj zahraničných recenzií," verí speváčka.

Na album Moruša: Remixed sa napokon dostalo 12 najzaujímavejších remixov a poslucháči si tak môžu vypočuť vyše 70 minút hudby. "Oslovili sme producentov z Ukrajiny, Macedónska, Veľkej Británie, Poľska, Mexika, Slovenska, Česka, ale i Srbska. Skladby si vyberali sami z mojich dvoch posledných albumov Moruša: Biela a Moruša: Čierna, podľa toho, ako to cítili. Dali im svoj vlastný zvuk a vznikol z toho veľmi pestrý, experimentálny album. Sú to výnimoční ľudia, s mnohými z nich sme nadviazali priateľstvá a veľmi si vážim, že túto výzvu prijali," prezrádza Kirschner. Obal albumu vytvoril Juraj Demovič zo Štúdia Pergamen. CD si môžete zakúpiť na www.slnkorecords.sk. "Myslím si, že týmto remixovým projektom sa krásne završuje celá Moruša, ktorá nás zamestnávala niekoľko rokov. Je to také posledné obzretie sa tvorcov za skladbami bielymi i čiernymi. Jana s Eddiem ešte vďaka remixom mohli zistiť, čo všetko iné môžu ľudia počuť v ich pesničkách. Na ceste máme ešte Morušu: Čiernu na vinyle, ktorá vyjde pred Vianocami," doplnila Shina z vydavateľstva Slnko Records.

Na albume spolupracovali zvukový umelec Jonáš Gruska, András Cséfalvay, Amen Tma z vydavateľstva LOM, Brigante z Veľkej Británie, Herzel & Genoveva - elektronické duo z Macedónska, ďalší Slováci Matúš Bluem, Fallgrapp, Jonatán Pastirčák, duo Baláž & Hubinák, z Poľska The Phantom a Aleksandra Grünholz a mexická multimediálna umelekyňa žijúca v Prahe Laura Luna Castillo. Janini fanúšikovia album nájdu aj na koncertoch aktuálneho turné Moruša: Čierna Tour, ktorý pod hlavičkou Orange Music Live prináša generálny partner, spoločnosť Orange Slovensko.

Moruša: Čierna Tour 2015:

8. októbra Banská Bystrica 18:00, 21:00 Záhrada -  Centrum nezávislej kultúry 
9. októbra Žilina Synagóga 
10. októbra Martin Kino Strojár 
11. októbra Trenčín Piano club
23. októbra Nitra Klub Nájomná jednotka 102 
24. októbra Prešov Kino Scala 
25. októbra Košice Tabačka Kulturfabrik  28.10. 2015 Bratislava Stará tržnica

Informácie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z Propaganda House. Viac nájdete na speváčkinej webstránke alebo na jej facebookovej stránke.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti