Hlavná stránka

>

Správy

>

Sima Martausová prinesie Čaro obyčajných vecí na troch vianočných koncertoch

Sima Martausová prinesie Čaro obyčajných vecí na troch vianočných koncertoch

08.10.2018 - 10:00 | redakcia

Čaro obyčajných vecí - tak nazvala Sima Martausová sériu troch vianočných koncertov, ale aj nový singel, ktorý práve pripravuje. V Bratislave, Košiciach a Žiline jej piesne zaznejú v sprievode sláčikového kvarteta. Zaspieva svoje najväčšie hity, ale aj úplné novinky, napríklad veľmi úspešný singel Nenahraditeľná.


Sima Martausová sa pustila do príprav troch špeciálnych vianočných koncertov. Prvý sa bude konať 3. decembra v Bratislave, potom speváčka vystúpi 10. decembra v Košiciach a napokon 18. decembra v Žiline.

"Vianočné koncerty sme nazvali Čaro obyčajných vecí preto, lebo sa tak bude volať môj najnovší singel, ale aj preto, že sa mi jednoducho len páčilo tie koncerty tak nazvať. Podľa mňa je život zložený hlavne z obyčajných vecí, ktorým dáva čaro a výnimočnosť náš pohľad na ne. Pre každého je to niečo iné," vysvetľuje Sima Martausová.


Tešiť sa z maličkostí aj so sláčikovým kvartetom

Speváčka vie krásu sveta okolo nás dokonale precítiť a potom pretaviť aj do svojej hudby. Jej pesničky sú o tých významných maličkostiach, ktoré nás obklopujú. "Minule na túre som si napríklad uvedomila, ako mi voňajú skaly. Alebo aké je nádherné, keď padajú listy do rieky. Nikoho nechcem poúčať, v čom má vidieť čaro. To je každého osobná vec. Mňa vedeli vždy nadchýnať maličkosti, ale rovnako veľké veci, ktoré nie sú obyčajné na prvý pohľad. Baví ma uvedomovať si, že niečo, čo nemusí byť na prvý pohľad ohurujúce, je pre mňa predsa výnimočné a má svoje nenahraditeľné čaro," dodáva sympatická Sima.  

Na vianočných koncertoch budú môcť fanúšikovia vidieť Simu Martausovú v novej polohe aj s novými piesňami. "Budú to komornejšie koncerty, kde budeme hrať so sláčikovým kvartetom. V tejto chvíli už pomaly vyberáme skladby, ktoré by sme ľuďom radi zahrali. Určite budeme hrať aj staršie piesne, ale rada by som ľuďom predstavila aj zopár úplných noviniek, ktoré budú aj na našom pripravovanom CD," uzatvára Sima Martausová.  

Na koncertoch určite zaznie aj aktuálny singel Nenahraditeľná, ktorý má veľký úspech. Za pár týždňov od jej zverejnenia má videoklipna Youtube už takmer 1,3 milióna prehratí. Lístky na vianočné koncerty sú  už v predají v sieti Predpredaj.sk.   

Turné Čaro obyčajných vecí: 
 
3. decembra - Bratislava, Športová hala Pasienky
10. decembra - Košice, Spoločenský pavilón
18. decembra - Žilina, Tennis Point  

Vstupenky:  Predpredaj.sk


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Eva Sládková z Propaganda House. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Maruška Jeňová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti