Pražské elektropopové duo post-hudba čakajú nabité tri mesiace. Najskôr singel, potom koncerty a začiatkom roka 2023 aj nový album. Prvá zverejnená skladba sa volá FOMO a pojednáva o konci sveta.


"Kedysi dávno sme sa pokúšali o niečo ako politický komentár, ale vždy z toho vyšiel cringe ako krava," hovorí textár a spevák Dominik Zezula. "Takže teraz to chceme urobiť trochu inak. Nehovoríme: Hej, ty, ja s tebou nesúhlasím. Hovoríme, že sme v háji kvôli veciam, ktoré prakticky nemôžeme ovplyvniť - môžeme na ne reagovať, ale nemáme žiadne slovo v tom, či sa stanú alebo nie."

Minimalistický klip k songu FOMO natočil dlhodobý režisér kapely Štěpán Svoboda. "Nedáva to zmysel," vysvetľuje producent Tomáš Havlen,: "ale to je v pohode, pretože nič nedáva zmysel."


Post-hudba predstaví novú skladbu, spolu s niekoľkými ďalšími, naživo prvýkrát v sobotu 8. októbra v pražskom Paláci Akropolis, nasledovať bude brnenská zastávka 13. októbra v Kabinete Múz. Inak si kapela berie na skoro celú jeseň voľno: "Tá platňa musí vyjsť v zime, pretože podľa toho, ako sa to vyvíja, toto nedáva zmysel vydávať keď je fakin pekne." Album vyjde v spolupráci labelu Bad Names a projektu Full Moon Forum.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Anna Mašátová.