Hlavná stránka

>

Správy

>

Ela Tolstová z Tolstoys naspievala titulnú pieseň k animovanému filmu Mimi a Líza

Ela Tolstová z Tolstoys naspievala titulnú pieseň k animovanému filmu Mimi a Líza

08.11.2018 - 09:10 | redakcia

Slovenská speváčka a hudobníčka Ela Tolstová si popri pôsobení vo svojej skupine Tolstoys vyskúšala zaujímavú spoluprácu - naspievala ústrednú pieseň k novej rozprávke Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla. Skladbu s názvom Svetlo sa hrá skomponovala Lucia Chuťková a hlas Ely Tolsovej jej dodal snivú náladu.


Už 22. novembra ide do kín nová rozprávka Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla. Dve nerozlučné kamarátky netreba predstavovať. Keď sa objavili v roku 2013 prvý raz na obrazovkách a v knihe, získali si srdcia obrovského množstva detí. Odvtedy precestovali svet a ich dobrodružstvá videli vo Francúzsku, v Čechách, Belgicku, Brazílii, Číne, Kanade, Hong Kongu a v ďalších krajinách. Tentoraz však tvorcovia seriálu prichádzajú s 26-minútovým filmom Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla.

Uvidia ho diváci v kinách na Slovensku, v Českej republike a vo Francúzsku. Záujem oň prejavili aj talianska televízia RAI, slovinská RTV a fínska televízia YLE TV 2. Samozrejme, nebude chýbať ani vo vysielaní RTVS, ktorá film odvysiela vo svojom vianočnom programe 23. decembra.


Soundtrack v rukách mladej generácie

Keďže ide o 26-minútový film, na rozdiel od seriálových epizód tu bola väčšia plocha nielen pre rozprávanie príbehu, ale aj sprievodnú hudbu. Skomponovala ju Lucia Chuťková, ktorá v súčasnosti patrí k najvýraznejším z mladých skladateľov a skladateliek. Venuje sa tvorbe súčasnej vážnej hudby (contemporary music), ako aj filmovej a scénickej hudbe, napríklad pre Slovenské národné divadlo.  

Bolo pre ňu dôležité, aby titulná pieseň Svetlo sa hrá zaujala nielen detského, ale aj dospelého diváka. "Priznávam, nebolo to jednoduché. Text napísala spoluautorka scenáru Katarína Moláková. Veľmi dlho sme hľadali speváčku, ktorej hlas by mal v sebe intimitu, istú spontánnosť a čosi tajomné."

Napokon oslovili na spoluprácu Elu Tolstovú, líderku formácie Tolstoys. "Páčilo sa mi, že nie je len speváčkou, ale tvorí aj vlastnú hudbu. Dokázala vniesť do piesne niečo svojské. A presne to som chcela." Skladbu Svetlo sa hrá nahrávali so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu a Detským a dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu."Milujem rozprávky, takže ma táto spolupráca potešila a veľmi som si to užívala," hovorí Ela Tolstová. "No najmä, je to krásny príbeh o dvoch kamarátkach. Jedna z nich je nevidomá, a práve tým je tento projekt výnimočný. Prináša totiž deťom veľmi dôležitú tému a ešte k tomu úžasným spôsobom. Je krásne, ako každé z dievčat opisuje spoločné zážitky odlišne. Jedna tak, ako to vidí a druhá tak, ako to počuje a cíti," vraví Ela Tostová. Talentovaná speváčka len pred pár dňami s Tolstoys vystúpila ako predkapela koncertu Toma Odella v Bratislave

Prečítajte si tiež: Tolstoys prichádzajú s novým singlom Olivy. Vo videoklipe sa dali na teleshopping

Film Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla vznikol vďaka podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, Audiovizuálneho fondu (SR) a Státního fondu kinematografie (ČR).

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Maria Hejtmankova Lampertova z Fool Moon. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti