Hlavná stránka

>

Správy

>

Pesničkár Thom Artway nahral skladbu s britským producentom Eddie Stevensom

Pesničkár Thom Artway nahral skladbu s britským producentom Eddie Stevensom

08.11.2020 - 13:00 | redakcia

Thom Artway sa spojil s britským producentom Eddiem Stevensom a spoločne natočili singel Dream Your Life Away. Indiepopová skladba sa vymyká doterajšej tvorbe Thoma Artwaya. Chytľavú melódiu s ironickým textom o súčasnej honbe za úspechom vyšperkoval Eddie Stevens produkciou s typicky anglickým soundom.


Skladba Dream Your Life Away, ktorá sa výrazne líši od predchádzajúcich piesní Thoma Artwaya, je výsledkom medzinárodnej spolupráce a je v nej zreteľný veľký vklad britského producenta a muzikanta Eddieho Stevensa, ktorý sa preslávil prácou napríklad pre elektronickú kapelu Moloko. "Chceli sme skúsiť niečo nové, nech sa nezacyklíme v nami zabehaných koľajách. Cieľom bolo spojiť jeho progresívny prístup, muzikálnosť a moje pesničkárstvo. Vyskúšať to proste inak," vysvetľuje Thom Artway.


Od posledného radového albumu All I Know je to už tretia rozdielna skladba. Najskôr to bola pocta Karlovi Krylovi a cover piesne Anděl, tento rok na konci leta to bola romantická balada Caroline a teraz medzinárodný singel Dream Your Life Away. "Prvýkrát sme sa naozaj vzdali svojich predsudkov voči demu a nechali Eddieho tiež aranžovať. Mal jasnú víziu. V nahrávke tak budete počuť postupy, zvuky, ktoré by nás nikdy nenapadli použiť. Tak je možné, že ma moji poslucháči v takom kabáte vôbec nespoznajú. Alebo naopak," smeje sa Thom. Nahrávanie prebehlo v novom slovenskom štúdiu Birdland a v Londýne.

Samotný text piesne o povrchnosti súčasného života by mohol priviesť k zamysleniu, ale hravý rytmus a šibalská melódia strháva svojou ľahkosťou skôr k tancu. "Pieseň je o neustálom zhone, naháňaní sa za úspechom, prácou, istotami," vysvetľuje mladý muzikant. "Je tiež o aktuálnej dobe, o rôznych povrchnostiach a veciach, ktoré sa nám zdajú stupídne. Vo výsledku má ale nielen nálada hudby ľuďom na tvári vykúzliť úsmev a ukázať nadsázku textu." Nápad na pieseň vznikol počas stretnutia s v Prahe žijúcim britským textárom Alasdairom Bouche, s ktorým Thom Artway spolupracuje už od svojho druhého albumu.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Přemysl Štepánek.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti