Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Mirka Partlová a Zoli Sallai predstavili prvú spoločnú pieseň Sám

VIDEO: Mirka Partlová a Zoli Sallai predstavili prvú spoločnú pieseň Sám

09.01.2018 - 09:20 | redakcia

V novom roku sa na slovenskej hudobnej scéne hlási o slovo nová autorská dvojica. Vytvorili ju speváčka a herečka Mirka Partlová a klavirista, skladateľ a producent zo skupiny No Name Zoli Sallai. Ich prvým spoločným singlom je emotívna balada Sám, ktorú predstavujú spolu s videoklipom.


"Sám stratený, vo vnútri zmätený, s láskou už nechceš viac ísť..." spieva Mirka Partlová v novinke, ktorej text si napísala sama. Hudbu zložil klavirista a producent Zoli Sallai, ktorý speváčku, známu najmä z muzikálov, obdivuje už dlho.

"Mirka má široký harmonický prehľad a nádhernú farbu hlasu. Jej užasný hlasový materiál ma oslovil už dávno, dokonca sme sa ešte ani nepoznali osobne. Uvažoval som nad tým, či nemá doma v 'šuflíku' nejaké vlastné texty, ktoré by som zhudobnil. Osud nás nečakane spojil na akcii, kde sme obaja vystupovali. Prijala môj návrh a obratom mi poslala pár textov z domácej dielne a ja som si vybral ako prvú Sám. Skladbu som jej odinterpretoval, páčila sa jej a tak sme sa vybrali nahrať ju do štúdia,” opisuje Zoli Sallai zrod spolupráce.


"Je to naša prvá spolupráca a myslím si, že sme sa našli ako hudobne, tak aj ľudsky. Zoli je hudobník telom aj dušou, maximálne odovzdaný tomu, čo robí. Celá pieseň vlastne vznikala za behu. Poslala som mu text, ktorý ešte nebol vo finálnej verzii a on na to zložil hudbu. Všetko to boli najskôr len také náčrty, ale postupne sa z toho vyformovala naša skladba Sám. Mne sa páčila hudba a Zolimu text a tešíme sa, že je vonku," neskrýva radosť Partlová, ktorá sa v úlohe textárky predstavila prvýkrát.

"Odkedy som na scéne, tak sa 'skrývam' len za texty autorov hier, ale tento je môj. Písala som ho, keď mi bolo smutno. A v mojom okolí som mala veľa smutných ľudí, ktorí boli buď sklamaní z lásky alebo sa po dlhoročnom vzťahu rozišli. Je to taká výpoveď. Či už moja osobná alebo zo skúsenosti iných. Myslím si, že sa v nej nájde každý, kto si už niečim podobným prešiel," zdôverila sa bývalá priateľka speváka Petra Cmorika.

Mirka Partlová a Zoli Sallai nahrali singel Sám

Dvojica skladbu Sám nahrala v štúdiu Klakson v Košiciach za asistencie dlhoročného zvukového majstra skupiny No Name Romana Šoltýsa a ďalších členov Sallaiovej domovskej kapely. Za bicie si sadol Ivan Timko a akustickú gitaru nahral Dušan Timko. Basovú gitaru nahral Martin Gašpar, ktorý je dlhoročným spolupracovníkom No Name. "Kolegov z kapely som oslovil preto, že sme zohratí už vyše 20 rokov. Poznáme svoje interpretačné schopnosti a muzikálne cítenie a naša spoločná tvorivosť nás posúva viac a viac vpred. Je to naša spoločná mimokapelová činnosť, ktorá nás baví a zároveň obohacuje," konštatuje Zoli Sallai.

Na finálnej podobe skladby sa podieľal aj Zoli Tóth (Randal Group Production), ktorý pomohol s programovaním loopov a samplov. Klip sa nakrúcal priamo v štúdiu Klakson v spolupráci s Viktorom Herrgottom a jeho Auvid Production.

Obaja autori skladby Sám, ktorú nájdete okrem Youtube aj na všetkých streamingových službách, nevylučujú ďalšiu spoluprácu. "V poslednom čase som dosť kreatívny a dostávam veľa impulzov. Všetky skladby, ktoré skomponujem, si zapíšem a poďakujem sa Bohu za inšpiráciu. Čím viac sa venujem muzike a rôznym žánrom - muzikál, pop, jazz, klasika či filmová hudba - tým širšie spektrum harmónie sa predo mnou otvára. Každopádne sa venujem kapelovej tvorbe No Name, ale snažím sa ponúknuť skladby aj iným interpretom alebo mojim študentom na konzervatóriu v Košiciach, kde učíme aj s Igorom Timkom," uzatvára Zoli Sallai.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti