Hlavná stránka

>

Správy

>

Nemám nič a je mi strašne dobre, tvrdí Pavol Hammel

Nemám nič a je mi strašne dobre, tvrdí Pavol Hammel

09.01.2019 - 12:00 | redakcia

Slovenský spevák a hudobník Pavol Hammel vedie podľa vlastných slov celkom bezstarostný život. Jeho šťastie a spokojnosť pritom podľa neho spočíva najmä v tom, že nič nevlastní.


"Ja celý život nemám nič. Narodil som sa v dome na Jakubovom námestí a nevlastním vôbec nič. Dom, v ktorom teraz bývame, je druhej manželky, dom, v ktorom som býval predtým, som nechal deťom, auto mám na agentúru a okrem toho nemám vôbec nič. To je bezstarostný život, ničím sa nezaťažujem, nemám nič a je mi strašne dobre. Načo niečo vlastniť," podotkol Pavol Hammel v rozhovore pre agentúru SITA.

Rovnako, ako si známy umelec nehromadí majetok, neodkladá si podľa vlastných slov ani peniaze. "Všetko, čo zarobím, miniem. Idem na dovolenku a už sa mi nechce ísť ekonomickou triedou, tak si kúpim biznis. A čo. Mám na to svoj vek, deti sú zabezpečené a ja si žijem," poznamenal 70-ročný Bratislavčan.


Skutočné šťastie podľa neho spočíva najmä v uvoľnení a schopnosti tešiť sa. "To je základ všetkého. Každý hovorí, že to musí byť v hlave. Však jasné, ale to sa treba naučiť! Kto má rakovinu štvrtého stupňa, darmo to má v hlave, keď už je chorý a taký človek sa aj ťažko z niečoho teší. To tešenie treba práve na to, aby sa chorobám predišlo," vraví hudobník.

Pavol Hammel vraví, že sa teší skoro stále. "Keď sa ma niekto spýta, ako sa mám, poviem úprimne, že bohovsky, lebo sa aj mám bohovsky. A možno sa tak niekedy ani celkom nemám, ale v konečnom dôsledku si poviem, že sa mám a som šťastný," uzavrel s úsmevom.


Zdroj: SITA
Foto: René Miko


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti