Hlavná stránka

>

Správy

>

Nešťastne zamilovaná Halsey zosadila z trónu Arianu Grande

Nešťastne zamilovaná Halsey zosadila z trónu Arianu Grande

09.01.2019 - 11:00 | Dušan Marko

Americká speváčka Halsey začína rok 2019 obrovským úspechom. Už od vydania svojho úspešného albumu Hopeless Fountain Kingdom bodovala vďaka singlom Now Or Never, Bad At Love či Sorry. Dobyť prestížny rebríček Billboard Hot 100 sa jej však podarilo až teraz so skladbou Without You z pripravovaného tretieho štúdiového albumu.


Americkému singlovému rebríčku už niekoľko týždňov po sebe kraľovala speváčka Ariana Grande. Keď začiatkom novembra zverejnila svoju novú pieseň thank u, next, okamžite sa vyšvihla na vrchol Billboard Hot 100 a vzbudila tak pozornosť aj tých, ktorí ju doposiaľ považovali len za bývalú detskú hviezdičku. S výnimkou jedného týždňa, kedy ju na druhú pozíciu odsunul raper Travis Scott so singlom Sicko Mode, strávila na vrchole od polky novembra úctyhodných sedem týždňov. To je aj v porovnaní s väčšími, resp. dlhšie pôsobiacimi hviezdami ako Rihanna, Drake alebo Taylor Swift považované za obrovský úspech. 

Hneď v úvode tohto roka však Ariane prvenstvo "ukradla" 24-ročná kolegyňa Halsey. Tá už singlový Billboard dobyla v roku 2016 vďaka spolupráci s duom The Chainsmokers na ich megahite Closer, ako sólovej speváčke sa jej to však až doteraz nikdy nepodarilo. Najvyššie bola v roku 2017 na 5. mieste so singlom Bad at Love. Ako sama napísala na svojom Instagrame, je pre ňu mimoriadne dôležité, že sa jej to podarilo práve so skladbou Without You.

"Som veľmi ohromená, zmätená a tak veľmi šťastná. Táto piesen vznikla na veľmi osamelom mieste a priniesla do môjho života jedno z najmilovanejších období môjho života. Tento úspech je úplne mimo mojich možností chápania. takže sa k nemu vrátim, keď nájdem viac presvedčivých slov. Môj mozog sa práve teraz premenil v práčku emócií. Milujem vás," odkázala fanúšikom. 


Ostrá kritika známej módnej šou

Ak patríte medzi fanúšikov tejto talentovanej hudobníčky, asi vám neunikol fakt, že emotívna balada vyšla krátko po tom, ako sa Halsey rozišla so svojim priateľom raperom G-Eazym, s ktorým ešte v závere roku 2017 naspievala skladbu Him & I.

Skladba Without Me je síce vonku už od októbra minulého roku, no na popularite začala výrazne naberať až po tom, ako sa s ňou Halsey predstavila na výročnej prehliadke značky Victoria's Secret v New Yorku. Halsey to po boku známych modeliek mimoriadne pristalo, no pozornosť si pravdepodobne získala najmä ostrou kritikou tejto módnej značky. Viacero jej fanúšikov totiž sklamalo, že Halsey svojou účasťou túto šou podporila.

"Po nakrúcaní vystúpenia som sa musela vyjadriť k niečomu, čo nemôžem ignorovať. Ako člen LGBTQ+ komunity nedokážem tolerovať nedostatok pochopenia. Obzvlášť nie, ak ide o stereotypné zmýšlanie. Ak ste transexuálom a čítate tieto riadky, vedzte, že nie ste sami. Jediná fantázia, ktorú podporujem, je úplne prijatie spoločnosťou," napísala Halsey na svoj Instagram. Rodáčka z New Jersey tým pravdepodobne reagovala na tvrdenia Eda Razeka, producenta módnej šou, ktorý sa nechal počuť, že transexuáli v ich šou nemajú čo hľadať. V propagácii skladby Halsey pokračovala aj na sklonku minulého roku v New Yorku, kedy pieseň zaspievala v šou Dicka Clarka. 


Autor: Dušan Marko
Foto: Facebook.com/HalseyMusic


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti