Hlavná stránka

>

Správy

>

Dosť bolo zlatokopiek! Igor Kmeťo mladší hľadá ženu mimo tohto sveta

Dosť bolo zlatokopiek! Igor Kmeťo mladší hľadá ženu mimo tohto sveta

09.03.2018 - 10:00 | redakcia

Igor Kmeťo mladší stretol mimozemšťanku. Tak sa mu javila žena, pre ktorú zložil skladbu Alien. Aj keď Igor naozaj verí na mimozemskú energiu, ktorá ovplyvňuje naše životy, pieseň je o láske. Podľa neho je celý vesmír práve o tomto ušľachtilom cite.


"Konkrétne s mimozemskými civilizáciami a bytosťami síce nemáme žiadnu skúsenosť, ale verím v ich existenciu. Dokonca si myslím, že umelci a vedci majú vyvinuté špeciálne vnímanie, v rámci ktorého dostávajú informácie 'zhora'. Moja novinka je však, tak ako celý svet, predovšetkým o láske. Je to totiž poslanie nás všetkých, nič iné nie je. Spievam o žene, ktorá je akoby z inej planéty. Dnes sú totiž niektoré ženy umelé a karieristické a ak sa nájde taká, ktorá je sama sebou, je to skoro zázrak. Je akoby z inej planéty," vysvetľuje Igor Kmeťo.

Angličtinárska výpomoc

Pesnička vznikala trošku netradične. Igor najskôr zložil hudbu a skúsil na ňu napísať slovenský text. Ukázalo sa, že toto nie je tá správna cesta. Spojil sa preto so Celeste Buckingham, ktorá mu napísala anglický text. Postprodukciu singla nechal na mladého českého hudobníka menom DTonate.

"So Celeste sme sa zoznámili ešte v časoch, keď súťažila v Superstar. Vnímal som ju, neskôr sme sa viackrát stretli, no dosiaľ sme nespolupracovali. Keď som zistil, že píše aj texty v angličtine, povedal som si, že to skúsime a bol som rád, že to prijala. Celeste je super baba, dobre sa s ňou komunikuje a je aj muzikálna, čo je pre textára veľmi dobré. Lebo textári, ktorí nevedia spievať, občas strelia riadne vedľa. Celeste je absolútna profíčka. Okrem toho singel so mnou aj skúšala a naučila ma správnu anglickú výslovnosť. Spolupracovať s ňou bola doslova radosť," dodáva Kmeťo.

S premiérou singla prichádza aj videoklip. Vznikol v mekke funky hudby, v Los Angeles, a účinkujú v ňom mladí tanečníci Spunkey SK, Wahe CZ a Igorova dcéra Rebeca Kmeťová, prezývaná Rebis. Všetci traja prezentujú tanečný štýl locking.

"V Los Angeles som bol už tretíkrát. Prvý raz som toto úžasné mesto navštívil, keď som mal 16 rokov a už vtedy vo mne zanechalo mimoriadne pozitívne spomienky. Vedel som, že sa tam chcem určite ešte vrátiť. Los Angeles je totiž funky mesto, tam tá hudba úplne inak funguje, funky hrá doslova všade a to je skvelé. Chcel som sa aj s ľuďmi na Slovensku podeliť o túto krásnu atmosféru a sprostredkovať im naše pocity," uzatvára hudobník.


Informáce pre Hudba.sk poskytla Eva Sládková z agentúry Propaganda House. Text bol upravený redakciou.

Foto: archív Igora Kmeťa ml.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti