Hlavná stránka

>

Správy

>

Chinaski pripravujú nový album a tešia sa na slovenské kluby

Chinaski pripravujú nový album a tešia sa na slovenské kluby

09.04.2013 - 12:20 | redakcia

Česká kapela Chinaski už čoskoro vystúpi v piatich slovenských mestách so špeciálnym programom pre kluby. Okrem osvedčených hitov ponúkne v Čadci, Žiline, Liptovskom Mikuláši, Bratislave a Trenčíne aj skladby, ktoré bežne na festivaloch nehráva a tiež staré pesničky v upravených verziách.


Pre Chinaski budú koncerty na Slovensku predstavovať prestávku v rámci príprav nového albumu, ktorý sa podľa speváka kapely rodí zatiaľ veľmi ťažko. "Špeciál spočíva v tom, že sme v kluboch, že hráme staré pesničky a hráme ich v iných, prearanžovaných verziách. Hlavná je však tá cesta za ľuďmi do klubu, tam sa cítime najlepšie. Vypredaná športová hala je pekná vec, ale doma sme v klube. To nás neustále baví, viac než čokoľvek iné." 

Pre kapelu s ôsmimi albumami na konte nápady už nevznikajú ľahko. "Je hrozne ťažké nájsť nové témy, o ktorých sme nespievali alebo tie témy pomenovať inak. Navyše, s vekom človeku rastie autocenzúra, takže dnes by som už nepustil von veľa vecí, ktoré som kedysi nemal problém vydať," priblížil Malátný. Podľa trubkára skupiny Petra Kužvarta je to paradox, pretože albumy sa nepredávajú, no práca na nich je oveľa ťažšia. "Je to aj preto, že tých pár ľudí, ktorí si album kúpia, nechceme sklamať," uviedol muzikant. Malátný prezradil, že by chcel ísť do štúdia už v lete, aby mohli čo najskôr hrávať nové pesničky aj na koncertoch. 

Aj keď členovia Chinaski uviedli, že k finalizácii albumu majú ešte ďaleko, načrtli, že by na nahrávke mala figurovať jedna česko-slovenská skladba. "Máme v pláne česko-slovenský duet, no ešte nevieme, s kým ho spravíme. Zatiaľ to celé spievam ja. Je to pesnička o tom, ako sa chlapec stretne s dievčaťom v Bratislave a potom to pokračuje v Prahe," prezradil spevák. Duet by bol teda voľným pokračovaním hitu Ná ná ná, ktorý Chinaski nahrali s košickou formáciou No Name. Refrén k novej, zatiaľ nedokončenej piesni kedysi napísal spoluzakladateľ formácie Pavel Grohman, ktorý v júli 2008 tragicky zahynul pri dopravnej nehode. 

Prehľad koncertnej série Klubový špeciál 2013 skupiny Chinaski:

25. 4. - Čadca, Kultúrne a informačné centrum
26. 4. - Žilina, Dom odborov
27. 4. - Liptovský Mikuláš, Dom kultúry
10. 5. - Bratislava, Ateliér Babylon
11. 5. - Trenčín, Piano klub

Zdroj: SITA
Foto: Chinaski.cz


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti