Hlavná stránka

>

Správy

>

Týždeň v hip-hope: Kanye West v dojímavom videu s rapujúcou mamou

Týždeň v hip-hope: Kanye West v dojímavom videu s rapujúcou mamou

09.04.2015 - 00:00 | redakcia

Kanye West má síce povesť arogantného a namysleného hudobníka, no občas ukáže aj svetlejšie stránky svojej komplikovanej povahy. Jedným z dôkazov je aj archívne video, ktoré sa pred niekoľkými dňami objavilo na internete. Klip zachytáva 37-ročného rodáka z Atlanty, ako pred 10 rokmi rapoval so svojou už zosnulou matkou Dondou.


Spomínané video vzniklo počas nakrúcania MTV špeciálu o nahrávaní Kanyeho druhej štúdiovky Late Registration, ktorá vyšla v roku 2005. V prvej časti videa Donda West rapuje synovi jeden z jeho starších textov, neskôr spoločne rapujú skladbu Hey Mama, ktorá sa nachádza práve na spomínanom albume. S Kanyeho mamou, ktorá zomrela v roku 2007, súvisí aj jeho prvý tohtoročný singel Only One, na ktorom spolupracoval s Paulom McCartneym.

Kanye West & His Mom Rap Together At Home

Už o týždeň v piatok v bratislavskom Majestic Music Clube odštartujú AMO turné k novému EP Analog Architekt, na ktorom sa ako hostia predstavia aj Strapo, DJ Spinhands, Vec a Škrupo. A práve prvý menovaný pri tejto príležitosti nakrútil pozvánku na tento koncert. Vstupenky na jednotlivé koncerty AMO Sony Xperia Tour 2015 sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Čítajte viac: AMO vydali novinku Analog Architekt, ktorá vás očarí svojou muzikálnosťou

Strapo pozýva na AMO Sony Xperia Tour 2015

Výber hudobných noviniek začneme u Ludacrisa, od ktorého sme tu pred týždňom mali prvé video k jeho nového albumu Ludaversal. Rodák z Atlanty sa následne rozbehol a krátko po sebe ponúkol hneď ďalšie dva klipy, a to konkrétne k Intru a skladbe Beast Mode.

Ludacris - Ludaversal Intro

Ludacris - Beast Mode

Raekwon už koncom tohto mesiaca predstaví svoju dlho očakávanú siedmu sólovku Fly International Luxurious Art. Z nej najnovšie zverejnil ďalšiu ukážku, ktorou sa stala skladba 1,2 1,2 s hosťujúcim Snoop Doggom. K veci, ktorú produkoval Scoop DeVille, sa už čoskoro dočkáme aj videa.

Raekwon feat. Snoop Dogg - 1,2 1,2

Aktívny je aj Raekwonov "kolega" z Wu-Tang Clanu Ghostface Killah, ktorý na prelome rokov vydal hneď dva albumy - 36 Seasons a Sour Soul. Najnovšie pripomenul prvý menovaný, keď ponúkol animované lyric video k tracku The Battlefield. V ňom mu asistujú Kool G Rap, AZ a Tre Williams.

Ghostface Killah feat. Kool G Rap, AZ & Tre Williams - The Battlefield (Lyric Video)

A do tretice Wu-Tang, tentoraz Inspectah Deck. Rebel INS momentálne pracuje na avizovanom pokračovaní projektu Czarface, ktorý spolu s ním tvorí duo 7L & Esoteric. Ich druhý spoločný album dostal názov Every Hero Needs A Villain, pričom vyjsť by mal v lete. Už teraz sme sa však dočkali prvej ochutnávky v podobe skladby Deadly Class, v ktorej hosťuje Meyhem Lauren.

Inspectah Deck & 7L & Esoteric feat. Meyhem Lauren - Deadly Class

Yelawolf nám nedávno naservíroval nový singel American You z albumu Love Story, ktorý dorazí už 21. apríla. Najnovšie sa táto skladba dočkala aj klipu.

Yelawolf - American You

Nový album onedlho vydá aj Tech N9ne. Jeho najnovší počin ponesie názov Special Effects a nájdete na ňom aj track On The Bible, do ktorého si šéf labelu Strange Music prizval aj dvojicu T.I. a Zuse.

Tech N9ne feat. T.I. & Zuse - On The Bible

Producent Mr. Green má od utorka vonku album Live From The Streets, z ktorého ešte krátko predtým zverejnil jednu ukážku. Stala ňou záležitosť If I Don't Go To Hell, v ktorej sa o vokálnu stránku postarali Pacewon, Vinnie Paz a Janice.

Mr. Green feat. Pacewon, Vinnie Paz & Janice -  If I Don't Go To Hell

Po dlhšej odmlke sa znova ohlásil Black Rob, aby ponúkol prvú ukážku z nového albumu Genuine Article. Ten sa dostane do predaja už 21. apríla a nájdete na ňom aj track Welcome To My Life, ktorý si teraz môžete vypočuť.

Black Rob - Welcome To My Life

Duo Tuxedo, ktoré tvoria Mayer Hawthorne a producent Jake One, má už vyše mesiaca vonku svoj eponymný debutový album. Z neho najnovšie ponúkli video k piesni So Good, ktoré sa rozhodli natočiť v retroštýle na klasickú videokazetu.

Tuxedo - So Good

Autor: Miguel Mitchél
Foto: www.okayplayer.com


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti